کد خبر: 999597 A

در اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا منتشر شد؛

در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا اطلاعیه شماره ۲ کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی در خصوص طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با روند و وضعیت بیماری کووید ۱۹ در استان البرز منتشر شد.

به گزارش ایلنا از البرز،  متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:
بیش از 9 ماه است که کشور با ویروس کرونا درگیر هستیم. تاکنون روش های زیادی برای کنترل بیماری انجام شده اما متاسفانه شرایط به لحاظ شیوع کرونا مطلوب نیست.
 
آمار ابتلا و فوت بر اثر کرونا در آبان ماه نسبت به ماه های گذشته افزایش 4 الی 5 برابری داشته است و پیش‌بینی می شود در صورتیکه اقدامی اساسی صورت نگیرد، شرایط در آذر ماه بدتر شود.
 
در شرایط کنونی برای اعمال محدودیت ها مجبوریم بین وضعیت بد و بدتر انتخاب داشته باشیم و در اجرای محدودیت ها اولویت حفظ سلامتی و جان مردم است.
 
در اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها، وضعیت شهرها ملاک عمل قرار گرفته است. بر اساس طرح جدید ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا شهرها به سه دسته قرمز؛ نارنجی و زرد تقسیم بندی شده است.
 
دوشنبه هر هفته وضعیت شهرهای کشور به لحاظ قرمز، نارنجی یا زرد بودن اعلام و بر اساس آن محدودیت ها اجرا می شود. در حال حاضر شهرهای کرج، فردیس، نظرآباد، ساوجبلاغ در وضعیت قرمز و شهرهای اشتهارد و طالقان در وضعیت نارنجی قرار دارند.
 
شرایط حضور کارکنان دستگاههای اجرایی در محل کار به تناسب رنگ شهرها و طبق دستور العمل اعلام شده ، خواهد بود. در شهرهای وضعیت قرمز تمامی مشاغل به غیر از کسب و کارهای سطح یک که فعالیت آنها در جهت تامین نیازهای ضروری مردم است سایر سطوح از شنبه تعطیل است.
 
مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاهها با اجرای این طرح تعطلیل واز طریق غیر حضوری آموزش ها انجام می‌پذیرد.
 
برگزاری هرگونه تجمع فرهنگی ، مذهبی و اجتماعی در قالب مراسم ترحیم یا عروسی ممنوع بوده زیرا بر اساس آمارها این قبیل مراسم 51 درصد از میزان ابتلای مردم را به خود اختصاص داده است.
 
در صورت برگزاری هرگونه مراسم که منجر به تجمع شود، بانی آن بازداشت و خودروهای حاضرین در آن مراسم نیز تا 500 هزار تومان جریمه می شوند و با فرد خاطی همانند مجرم، برخورد قانونی خواهد شد. از مردم می خواهیم در صورت مشاهده، مراسم عروسی یا ترحیم با حضور جمعیت را گزارش دهند.
 
با افرادی که بدون استفاده از ماسک تردد می کنند، برخورد قانونی صورت می گیرد و تردد افراد بدون ماسک 200 هزار تومتن و تردد افرادی که تست آنها مثبت شده 300 هزار تومان جریمه نقدی در بر خواهد داشت.
 
جریمه ورود خودروها به شهرهای وضعیت قرمز یک میلیون تومان ورود به شهرهای نارنجی 500 هزار تومان برای هر 24 ساعت است.
 
در مناطق قرمز تردد در سطح شهر از ساعت 21 تا 4 ممنوع بوده و جریمه در پی خواهد داشت. هدف از اعمال محدودیت ها، کنترل وضعیت کنونی است.
 
در بیمارسانها دیگر تخت خالی وجود ندارد و امکانات نیز محدود هستند و شرایط به گونه ای است که ابتلای یک نفر به کرونا سایر اعضای خانواده را در معرض خطر ابتلا قرار می دهد و از هم استانی های محترم می‌خواهیم در اجرای محدودیت ها همکاری لازم را داشته باشند و کما فی السابق از ترددهای غیر ضروری پرهیز و استفاده از ماسک را فراموش نکنند. 
محدودیت های کرونایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر