کد خبر: 999386 A

ایلنا از خراسان رضوی گزارش می دهد؛

با مرگ هشت نفر در شبانه روز گذشته آمار مرگ و میر این بیماری از رقم وحشتناک ۱۲۰ نفر گذشت و باعث شد تا موج وسیعی از نگرانی سراسر منطقه خواف را در برگیرد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از خواف، در حالی که تا اوایل مهرماه سال جاری وضعیت شهرستان خواف نسبت به سایر مناطق استان کمی بهتر بود اما متاسفانه ضعف مدیریت و همچنین عدم رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از سوی برخی از مردم باعث شد در عرض کمتر از بیست روز کرونا سایه هولناک خود را بر سر این منطقه گسترانده و کشتار بیرحمانه‌ای به راه اندازد.

صدور مجوزهای بی شمار عروسی، برگزاری مجالس مختلف در منازل، آغاز فصل برداشت زعفران، استفاده نکردن از ماسک از سوی بعضی شهروندان و... از دلایل عمده وضعیت سیاه این روزهای شهرستان خواف است که متاسفانه از سوی مسئولان، به خصوص اعضای ستاد مبارزه با کرونا هیچ اقدام موثری برای جلوگیری از این نابسامانی اندیشیده نشد.

وجود ده ها شرکت صنعتی و معدنی با بیش از ده هزار کارگر و نبود نظارت کامل بهداشتی بر فعالیت این شرکت ها از دیگر از دلایل اصلی جولان مهار گسیخته کرونا است که متاسفانه در این مورد هم هیچ اقدام موثری صورت نگرفته در حالی که می شد با تعطیلی بخشی از فعالیت های ساختمانی و پیمانکاری و همچنین کاهش ساعت فعالیت شرکت ها و همچنین نظارت ویژه بر سرویس های ایاب و ذهاب کارگران به مهار این بیماری کمک کنیم.

شهرستان خواف که یک هفته زودتر از سراسر کشور تعطیلی مشاغل و اصناف خود را آغاز کرده بود با ورود به آذرماه وارد دومین هفته قرنطینه شده و امید می رود با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و اجرای محدودیت ها سرعت شیوع کرونا کندتر شود.

انتهای پیام/
خراسان رضوی زعفران ماسک مرگ خواف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر