کد خبر: 999345 A

الوندی به ایلنا خبر داد:

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان گفت: عملیات ضدعفونی کردن اتوبوس‌ها هر شب و به طور پیوسته ادامه دارد.

رحیم الوندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: اهمیت حفظ سلامت شهروندان مهمترین وظیفه مدیریت شهری است بنابر این استمرار شستشو و نظافت ناوگان حمل و نقل مسافر در این سازمان مورد تأکید همیشگی مسئولان شهرداری قرار دارد.

وی در ادامه افزود: عملیات پاک سازی اتوبوس‌ها هر شب و به طور پیوسته ادامه دارد اما یقینا استفاده از ماسک و عدم ازدحام در اتوبوس‌ها برعهده مسافران است چرا که انتقال ویروس طبق اعلام کارشناسان مرتبط با دانشگاه علوم پزشکی از طریق تجمع بی ضابطه صورت می‌گیرد.

الوندی خاطرنشان کرد: در دو هفته پیش رو که محدودیت‌های چهارده روزه اعلام شده انتظار در خانه ماندن از شهروندان داریم تا با قطع زنجیره انتقال ویروس گام اساسی برای دستیابی به سلامت عمومی برداشته باشیم.

وی همچنین به توقف چند دستگاه اتوبوس متخلف در زمینه عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اشاره و تصریح کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف و سرپیچی از ملاحظات بهداشتی با متخلفان برخورد جدی صورت می‌گیرد چرا که سلامت شهروندان شرط اول همکاری سازمانی است.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان با اشاره به بازدید از نحوه ضد عفونی اتوبوس‌های شهر همدان از ضد عفونی و گندزدایی مستمر ناوگان حمل و نقل درون شهری همدان خبر داد.

الوندی تأکید کرد: از همان روزهای ابتدایی و آغاز گسترش بیماری کرونا ضدعفونی اتوبوس‌های شهری در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: معاونت اتوبوسرانی همدان از اوایل گسترش این بیماری بدون تعطیلی و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به خدمات رسانی به شهروندان ادامه داد.

وی ادامه داد: به همین منظور از همان ابتدا نظارت و بازرسی بر نحوه عملکرد معاونت اتوبوسرانی در مواجهه با بیماری کرونا، انجام شد و ضدعفونی درون خودروهای عمومی شهری به طور مستمر در دستور کار قرار گرفت.

مدیر اتوبوسرانی شهرداری همدان نیز گفت: اتوبوس‌های درون شهری همدان که با رعایت فاصله فیزیکی فعالیت خود را ادامه می‌دهند، هر شب در پارکینگ اتوبوسرانی و روزها چند نوبت در مبدا اتوبوس‌ها در شهر ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند.

الوندی با اشاره به اینکه برای حفظ سلامتی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حمل و نقل عمومی استفاده از ماسک باید مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد، اظهار کرد: با توجه به ابلاغیه ستاد مقابله با کرونا، الزام استفاده از ماسک برای راننده و مسافران در وسایل حمل و نقل عمومی درون شهری همدان الزامی و این معاونت نیز نسبت به رعایت این دستورالعمل اهتمام ورزیده است.

وی افزود: هرگونه تخطی از قانون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشت توسط بازرسان سازمان به طور جدی تذکر داده خواهد شد.

اتوبوس سازمان حمل و نقل شهرداری ماسک همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر