کد خبر: 999336 A

کارشناس هواشناسی استان اعلام کرد:

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: با توجه به وزش بادهای شمالی بارش‌های پراکنده ای نیز در ارتفاعات استان قزوین پیش بینی می شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، غفور فلاح اظهار کرد: برای وضعیت جوی امروز استان، وزش بادهای به نسبت شدید شمالی، به خصوص در شهرهای کوهین و تاکستان پیش‌بینی می‌شود و بارش‌های پراکنده ای نیز در ارتفاعات خواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی استان ادامه داد: ارتفاعات استان با ورود سامانه بارشی که از عصر جمعه هفته گذشته وارد منطقه شد، علاوه بر بارش باران، ارتفاعات و برخی نقاط را نیز سفیدپوش کرد.

وی اضافه کرد: بیشترین میزان بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته استان مربوط به شهرستان آوج با ۲۱.۵ میلیمتر و کمترین آن نیز مربوط به سیردان در بخش طارم سفلی با ۱.۸ میلی‌متر بوده و در قزوین نیز ۱۳ میلیمتر بارندگی به ثبت رسیده است.

فلاح با اشاره به خروج سامانه بارشی مستقر در سطح استان از بعدازظهر امروز، تصریح کرد: با توجه به گذر امواج ناپایدار، برای روز دوشنبه افزایش ابر و در پاره‌ای مناطق بارش برف و باران، به خصوص در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد:  براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری پدیده خاصی نخواهیم داشت اما از روز پنجشنبه شاهد ورود سامانه بارشی فعال همراه با بارش برف و باران در سطح منطقه خواهیم بود.

به گفته فلاح، به لحاظ دمایی نیز اسقرار هوای سرد همچنان در سطح منطقه ادامه خواهد داشت.

وی در پایان یادآور شد: در شبانه‌روز گذشته آوج با صفر و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۹ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۵ تا ۶ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

استان قزوین بارش باران بارش برف و باران ماهواره هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر