کد خبر: 998926 A

رئیس دامپزشکی نیشابور خبر داد:

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور از اجرای طرح واکسیناسیون طیور روستایی با مشارکت بسیج سازندگی در این شهرستان خبر داد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، علی سلیمانی با اعلام این خبر گفت: طرح واکسیناسیون طیور روستایی با استفاده از واکسن مقاوم به حرارت نیوکاسل با مشارکت بسیج سازندگی در طول هفته بسیج در نیشابور اجرا خواهد شد.

سلیمانی افزود: بر اساس اطلاعات موجود طیور بومی و روستایی یکی از مخازن مهم ویروس نیوکاسل محسوب می‌شود که بالا بردن سطح ایمنی در این موجودات می تواند خطر انتقال آلودگی از این مخازن به طیور صنعتی را از راه‌های مختلف بطور قابل توجهی کاهش دهد.

او با بیان اینکه حجم عملیات ٣١٠ هزار دز است که از تاریخ یکم تا دهم آذر ماه اجرایی می شود خاطر نشان کرد: لازم‌ است به روستائیان اعلام شود پرندگان خود را از روز قبل آماده کنند و آن‌ها را در فضای محصور نگه دارند و حداقل ٨ ساعت قبل از شروع واکسیناسیون، آب را از آن‌ها دور کنند تا در زمان دریافت واکسن تشنه باشند.

رئیس شبکه دامپزشکی نیشابور تصریح کرد: برای هر پرنده ٢٠ سی سی از محلول تهیه شده در نظر گرفته و در مجموع آب حاوی واکسن برای تمام پرندگان یک خانوار محاسبه می شود و در ظرف یا ظرف‌های تمیز و پلاستیکی عاری از مواد ضدعفونی یا شوینده، در اختیار هر خانوار قرار می گیرد و مهم است که پرندگان تمام آب حاوی واکسن را مصرف کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیشابور نیز گفت: هر گروه واکسیناسیون از ٢ نفر نیروی بسیجی در روستا تشکیل می شود که آنها توسط دامپزشکی و با هماهنگی بسیج سازندگی آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

بسیج پرندگان واکسیناسیون ویروس دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر