کد خبر: 998868 A

یک مقام مسئول خبرداد:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: جریمه یک میلیونی برای ورود به شهر‌های با وضعیت قرمز اعمال می شود.

به گزارش ایلنا، محمد ابراهیم زارعی گفت: تردد به داخل شهر‌های وضعیت قرمز و نارنجی و اعمال جریمه‌های  یک میلیون  و ۵۰۰ هزار تومانی از ساعت ۲۴ دیشب همزمان با سراسر کشور آغاز شده است.

زارعی افزود: در این طرح ماموران انتظامی و پلیس راه از ورود خودرو‌های غیر بومی به شهر‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی جلوگیری می‌کنند.

او به مشکل برخی کارمندان و کارگران که در شهری غیر از محل سکونت خود کار می کننداشاره کرد و گفت: کارمندان با ارائه کارت شناسایی و کارگران با ارائه معرفی نامه از محل کار مشکلی در تردد ندارند.

زارعی گفت: در تمام شهرستان‌ها طی ۲ هفته اول آذر مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار تعطیل است و در شهر‌های قرمز شامل سنندج، کامیاران، مریوان و قروه ادارات خدماتی با ۵۰ درصد و سایر اداره‌ها با ۳۰ درصد نیرو حضوری و بقیه به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد.

او افزود: فعالیت کارکنان دستگاه‌های خدماتی با ۷۰ درصد در شهر‌های وضعیت نارنجی شامل سقز، بانه، سروآباد، بیجار و دیواندره و سایر ادارات با ۵۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری است.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های کردستان هم گفت: شبکه بانکی استان در شهر‌های (سنندج، مریوان، قروه و کامیاران) دارای وضعیت قرمز ناشی از شیوع ویروس کرونا با حضور حداقل ۵۰ درصد کارکنان فعالیت خواهند کرد.

استان کردستان پلیس راه خودرو ویروس سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر