کد خبر: 998859 A

مدیرکل میراث فرهنگی استان:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: هتل‌ها و مراکز اقامتی استان امکان تبدیل شدن به نقاهتگاه بیماران کرونایی را دارند و در این خصوص اعلام آمادگی کرده‌اند.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا خزائلی اظهار کرد: تشکل واحدهای اقامتی قزوین در مکاتبه ای رسمی به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از آمادگی مراکز اقامتی برای تبدیل به نقاهتگاه بیماران کرونایی خبر داده است و ما نیز این موضوع را به ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان اعلام کردیم.

 مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: این اقدام فداکارانه هتل داران قزوین را برای کمک به پروسه درمان بیماران کرونایی ارج می نهیم.

خزائلی با بیان اینکه بخش گردشگری به ویژه حوزه اماکن اقامتی بیشترین آسبب را به دنبال شیوع کرونا متحمل شده اند، بیان کرد: امیدواریم کرونا به زودی ریشه کن شده و بخش گردشگری از جمله هتل ها بار دیگر رونق پیدا کند.

هفته گذشته وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از آمادگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اجاره هتل‌های درجه یک، دو و سه به‌عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی و استقرار کادر پزشکی در آنها خبر داده بود.

در حال حاضر ۱۷ هتل، ۲ هتل آپارتمان، ۱۵ میهمان پذیر و ۱۱ اقامتگاه بوم گردی در استان با ظرفیت بیش از ۱۵۰۰ تخت فعال هستند.

استان قزوین درمان گردشگری گردشگری و صنایع دستی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر