کد خبر: 998649 A

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس دهم:

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس دهم شورای اسلامی گفت: عقیم کردن زنان معتاد و کارتن خواب هرگز در مجلس دهم مطرح نبود و دستگاه‌های متولی باید با جمع آوری و اصلاح آنها به دنبال رفع مشکل اعتیاد باشند.

روح الله بابایی صالح امروز شنبه -اول آذرماه- در گفت و گو  با خبرنگار ایلنا از قزوین در این باره افزود: موضوع عقیم کردن زنان معتاد و کارتن خواب حتی به صورت شفاهی در کمیسیون اجتماعی مجلس دهم مطرح نبود و وجود چنین تصمیمی را در کمیسیون اجتماعی مجلس دهم شورای اسلامی تکذیب می‌کنم.

او اضافه کرد: زنان معتاد و کارتن خواب مشکلی است که در همه کشورها وجود دارد و دستگاه های متولی باید با شناسایی این افراد به حل کامل این مشکل اقدام کنند.

بابایی صالح با بیان اینکه پاک کردن صورت مسئله نمی‌تواند کاری از پیش ببرد، اظهار داشت: دستگاه‌های متولی مانند نیروی انتظامی و بهزیستی و هر دستگاه دیگر باید پای کار آمده و پس از جمع آوری این افراد به اصلاح و بازپروری آن‌ها اقدام کنند.

بابا صالح

نماینده سابق مردم بوئین‌زهرا در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: برخی از این زنان معتاد قابل درمان هستند و می‌توان با انجام دوره‌های درمانی شرایط بازگشت آنها را به جامعه فراهم ساخت.

بابایی صالح خاطرنشان کرد: عقیم کردن زنان کارتن خواب هرگز شدنی نیست و چنین اظهاراتی تنها به صورت نظر شخصی قابل بیان و طرح است که به نظر من درست نیست.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس دهم شورای اسلامی یادآور شد: تصمیم گیری‌ در مورد زنان معتاد و کارتن خواب به نظرات فرد متکی نبوده و نیازمند تأیید وزارت بهداشت و دستگاه‌های قضایی است.

چندی پیش مسعود رضایی یکی از اعضایی کمیسیون اجتماعی مجلس دهم گفته بود که موافق عقیم کردن زنان معتاد و کارتن خواب است و این موضوع از نظر حقوق بشر اشکالی ندارد.

کاربران فضای مجازی در این مدت واکنش‌های متفاوتی از خود نشان دادند و معتقدند بودند که چنین اقداماتی ضد حقوق زنان است.

 

خبرنگار: سید مصطفی جعفری

اعتیاد زنان شورای اسلامی کارتن خواب معتاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر