کد خبر: 998208 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: در چارچوب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی تاکنون هزار و ۲۷۲ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری به ارزش ۲۳۳ هزار و ۸۵۱ میلیارد تومان منعقد و در سامانه "ثبت و پیگیری تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری" ثبت شده است.

مهدی تقوایی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، در حاشیه جلسه بررسی مشکلات و چالش های شهرستان خلیل آباد اظهار کرد: میانگین پیشرفت اجرایی طرح‌های مربوط به این تفاهم‌نامه‌ها ۴۸ درصد است و از بین آنها ۲۳۵ طرح با حجم سرمایه‌گذاری ۱۱ هزار و ۶۴۹ میلیارد تومان به ۱۰۰ درصد پیشرفت رسیده است.

او اضافه کرد: از بین این طرح‌های سرمایه‌گذاری، ۳۴۷ طرح با حجم سرمایه‌گذاری ۲۲۸ هزار و ۵۴۸ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۲۰۲ هزار و ۲۶۴ نفر جزو طرح‌های بزرگ خراسان رضوی به شمار می‌روند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی نیز گفت: درحال حاضر در استان خراسان رضوی 77 شهرداریم که تاپایان امسال با ابلاغ وزارت کشور 3 شهر جدید به تعداد شهرهای استان افزوده خواهد شد.

علیرضا پیرخادم اظهار کرد: متاسفانه بحث کرونا برخی از شهرداری های استان را با مشکلاتی مواجه کرده است و از آن طرف کمک های دولتی به شهرداری ها کاهش پیدا کرده است. 

او افزود: برخی از شهرداری های تازه تاسیس و شهردای های قدیمی به خاطر انباشت نیرو هزینه های جاری آنها نسبت به درآمد ها افزایش پیدا کرده است که دراین رابطه نشست هایی با شهرداران و شوراهای اسلامی برگزار و به دنبال ساماندهی این مشکلات هستیم.

استان خراسان رضوی خراسان رضوی سرمایه سرمایه گذاری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر