کد خبر: 998200 A

به دلیل عدم رعایت موازین زیست‌محیطی؛

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ورزقان از صدور دستور توقف فعالیت معدن اندریان ورزقان، توسط اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ورزقان،میرعلی سید قمی با اعلام این خبر اظهار کرد: معدن طلای اندریان ورزقان به دلیل عدم رعایت موازین زیست‌محیطی و نشت مواد آلاینده در محل استخراج این معدن، پلمب شد.

او افزود: در فروردین ماه امسال برای بار اول با توجه به تصمیمات استانی یک فرجه زمانی برای رفع آلودگی‌های زیست محیطی به این معدن ارایه شد، اما متاسفانه مدیران این مجتمع نتوانستند در مدت زمان تعیین شده مشکلات زیست محیطی معدن را بر طرف کنند.

او  گفت: در بازدید کارشناسان محیط زیست و بررسی‌های انجام شده مشخص شد، هیپ تازه تاسیس نشت سیانور دارد و با توجه به نشتی و عقب ماندگی از زمان بندی برای رفع مشکلات زیست محیطی معدن، دستور توقف عملیات صادر و این هیپ نیز پلمب شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ورزقان یادآور شد: تمامی هیپ‌ها بیش از این پملب شده بود و هیپ تازه تاسیس در چرخه عملیات تولیدی فعال بود که آن هم پلمب شد.

او گفت: آلایندگی خط قرمز ما بوده و با هماهنگی‌های صورت گرفته با مقامات قضایی در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی به شدت برخورد خواهد شد.

حفاظت محیط زیست زیست محیطی معدن محیط زیست آذربایجان شرقی میرعلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر