کد خبر: 998162 A

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: ۶۴ موسسه غیردولتی زیر نظر بهزیستی در زمینه‌های مختلف پیشگیری از اعتیاد، توانبخشی و خیریه در سطح استان قزوین فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا وارثی با اعلام این خبر گفت: افزایش فعالیت‌ها و مشارکت‌های مردمی در برنامه‌های بهزیستی، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان بهزیستی استان بوده و برای این مهم برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده است.

او افزود: در همین زمینه تلاش کرده‌ایم تا بتوانیم از ظرفیت موسسه‌های غیر دولتی که در زمینه امور خیریه، مراکز اقامتی و سمن‌ها فعالیت می‌کنند، بهره بگیریم.

این مسئول با اشاره به چگونگی گسترش موسسه‌های غیر دولتی در استان قزوین، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا تعداد تقاضاها برای تأسیس سازمان‌های مردم نهاد و کمپ‌ها کمرنگ شده است ولی در زمینه موسسه‌های خیریه به زودی چند مجوز صادر می‌شود.

وارثی با اشاره به فعالیت‌های موسسه‌های غیر دولتی دفتر پیشگیری از اعتیاد، اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد، انجام مسابقات فرهنگی با موضوع نه به اعتیاد و کارگاه‌های آموزشی در زمینه اعتیاد از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این موسسه‌ها به حساب می‌آید.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین اظهار داشت: موسسه‌های غیر دولتی در زمینه‌های توانبخشی و ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی هم فعالیت می‌کنند و ما به دنبال توسعه کیفی این موسسه‌ها برای خدمت رسانی هر چه بهتر به معلولان هستیم.

 

استان قزوین اعتیاد بهزیستی پیشگیری از اعتیاد خدمت رسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر