سرخط خبرها:
کد خبر: 998112 A

در دیدار رئیس حوزه هنری کشور با امام جمعه رشت مطرح شد؛

نماینده ولی فقیه در گیلان بر حضور همه صاحبان اندیشه و دلداده در عرصه فرهنگ تاکید کرد و گفت: دستگاه های متولی وظیفه دارند نمادهای انقلاب اسلامی را به نسل های آینده انتقال دهند.

به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله رسول فلاحتی در دیدار محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری کشور با اشاره به نقش آفرینی گیلانی ها در سه دوره قبل از اسلام، پس از اسلام و انقلاب اسلامی اظهار کرد: قبل از یونان باستان، ایران به ویژه گیلان مهد تمدن فلاسفه بود.

او گیلانی‌ها را مردمی فرهیخته و تاثیرگذار در جنوب غرب آسیا و حتی یمن عنوان کرد و افزود: مردم گیلان در دوره اسلامی نیز نقش آفرینی داشتند و پناهگاه امامزادگان بودند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه گیلان را به عنوان سرزمین ولایتمدار می شناسند، تصریح کرد: آسیای میانه و حتی اروپای شرقی متاثر از فرهنگ مردم مسلمان گیلان هستند و فرهنگ گیلانی در این مناطق نفوذ دارد.

 فلاحتی  با اشاره به دوران دفاع مقدس و تاکید بر انتقال این فرهنگ به نسل های آینده، بیان کرد: موزه وسیله ای برای انتقال تجربه دفاع مقدس به آیندگان است اما آنچه که می تواند بماند و ملموس باشد و بر ما لازم است، از همه به جا مانده های دوران دفاع مقدس مستند بسازید.

امام جمعه رشت با بیان اینکه کارهای فرهنگی بسیاری در جمهوری اسلامی انجام شده است، تصریح کرد: دستگاه های متولی وظیفه دارند نمادهای انقلاب اسلامی را به نسل های آینده انتقال دهند.

آیت الله فلاحتی در ادامه به رونمایی کتاب “چهارده کوچه چراغانی” اشاره کرد و افزود: هر گامی در راه اهل بیت(ع) برداشته شود ذخیره آخرت است ضمن اینکه کسی که در راه تبلیغ اهل بیت(ع) تلاش داشته باشد خدای متعال و اهل بیت(ع) به او کمک می کنند.

محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری کشور نیز در دیدار مذکور گفت: در دوره جدید در تلاش هستیم  با قوت بیشتر برای ۱۰۰ برابر کردن هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برنامه ریزی داشته باشیم.

در این دیدار، کتاب “چهارده کوچه چراغانی” گزیده اشعار آیینی شاعران استان گیلان در وصف ۱۴ معصوم رونمایی شد و از فرامرز محمدی پور پژوهشگر و گردآورنده این کتاب تقدیر به عمل آمد.

خاطره گویی جانباز پاسدار اسماعیل یکتایی لنگرودی از دیگر برنامه های دیدار نماینده ولی فقیه در گیلان با رئیس حوزه هنری کشور بود.

اسلام و انقلاب انقلاب اسلامی تمدن ولی فقیه یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر