کد خبر: 997981 A

سلیمانی اعلام کرد :

از آغاز اجرای طرح استفاده اجباری ماسک برای رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی تاکنون ۳۱۵ تاکسی در شهر کرمانشاه به علت رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی توقیف شده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، سجاد سلیمانی مدیر عامل سازمان حمل و نقل مسافر شهر کرمانشاه گفت: از آغاز اجرای طرح استفاده اجباری ماسک برای رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی تاکنون ۱۵ دستگاه اتوبوس به علت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی توقیف شدند.

وی گفت : در طرح برخورد با رانندگان متخلف، در مرحله اول وسایل نقلیه به مدت سه روز توقیف خواهند شد و اگر برای بار دوم موارد بهداشتی را رعایت نکنند تخلف آنها در کمیته انضباطی بررسی می‌شود که امکان تعلیق از فعالیت وجود دارد و در مرحله آخر در صورت تکرار تخلف پروانه بهره برداری باطل خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از رانندگان حمل و نقل عمومی در شهر کرمانشاه دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، افزود: اتوبوس‌ها قبل و بعد از هر بار سرویس ضدعفونی می‌شوند، همچنین کابین راننده از مسافران جدا شده است و روزانه ایستگاه‌های اتوبوس نیز ضدعفونی می‌شوند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل مسافر شهر کرمانشاه با اشاره به اینکه ۷ اکیپ این سازمان در نقاط پر تردد شهر کرمانشاه مستقر هستند و بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی رانندگان نظارت دارند، افزود: تاکنون ۶۹ هزار ماسک در بین رانندگان توزیع و بیش از ۸۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده نیز برای گندزدایی ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده شده است.

سلیمانی ادامه داد: مقابله با ویروس کرونا در حوزه حمل و نقل عمومی امری دو‌سویه است از طرفی رانندگان باید دستور‌ها را رعایت کنند و از طرف دیگر نیز مسافران باید با اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی ضامن سلامتی خود باشند.

وی افزود: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این حوزه می‌توانند با شماره۶۵۶۵، ۳۸۲۴ تماس بگیرند .

تاکسی توقیف استان کرمانشاه عدم رعایت پروتکل ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر