کد خبر: 997956 A

در نشست فرمانده سپاه دامغان:

فرمانده سپاه ناحیه دامغان برنامه های هفته بسیج در این شهرستان را تشریح و تاکید کرد تمامی برنامه ها بر مبنای مصوبات ستاد ملی و شهرستانی مبارزه با کرونا تنظیم شده است.

به گزارش ایلنا از سمنان، سرهنگ محمد حسین تقی پور فرمانده سپاه ناحیه دامغان در نشست خبری با خبرنگاران که ظهر چهارشنبه 28 آبان ماه به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، گفت: از نگاه معمار کبیر انقلاب بسیج صرفا یک نهاد نظامی نیست بلکه نهادی است که پاسخگوی نیازهای اساسی باشد.

تقی پور ضمن بیان شعار هفته بسیج «پیشرو در خدمت و امیدآفرین» یادآور شد: فعالیت‌های این هفته در دامغان 68 عنوان برنامه تحت 500 مورد فعالیت با محوریت تمرکز بر فضای مجازی و فضا سازی حقیقی برگزار می شود.

فرمانده سپاه دامغان بر استفاده از توانمندی های کسبه و اصناف اشاره داشت و تصریح کرد: ایستگاه های ثابت سلامت در 10 نقطه شهرستان ایجاد می شود که علاوه بر اقدامات فرهنگی، کمک های مومنانه نیز در این ایستگاه ها جمع آوری می شود.
 
وی از تشکیل 50 قرارگاه محله محور خبر داد و افزود: تمرکز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هفته بسیج خدمت رسانی به آحاد مردم است.
 
تقی پور اظهار داشت: در پنجم آذر ماه با کمک امام جمعه شهرستان 2 هزار بسته حمایتی در قالب کمک مومنانه بین اقشار نیازمند توزیع می شود و علاوه بر آن 7 سری جهیزیه نیز در طول این هفته به نوعروسان هدیه می‌شود.
 
فرمانده سپاه دامغان بیان کرد: 400 دانش آموز نیازمند به تبلت و گوشی هوشمند در دامغان وجود دارند که تاکنون 57 دستگاه تبلت اهدا شده است و در هفته بسیج 50 دستگاه دیگر تحویل می شود.
 
وی به برگزاری یادواره شهدا در فضای مجازی اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری «پویش من بسیجی هستم»، «پویش سلیمانی ها»، «کلاس سواد رسانه»، «جشنواره مهارت های زندگی»، «مسابقه مقاله نویسی» و «کلاس مجازی فقه بازار» از دیگر برنامه های هفته بسیج در دامغان است.
 
تقی پور افتتاحیه های این هفته را شامل افتتاح مرغداری 10 هزار قطعه ای، افتتاح کارگاه دوخت ماسک، افتتاح استخرهای پرورش ماهی دانست و اضافه کرد: تجلیل از کادر بهداشت و درمان ، تجلیل از کارآفرینان در عرصه خدمات جهادی و خوداشتغالی و تجلیل از قرارگاه های جهادی در امور تغسیل و تدفین اموات کرونایی در برنامه های این هفته گنجانده شده است.
 
فرمانده سپاه دامغان اظهار داشت: 24 هزار بسته معیشتی به ارزش تقریبی 9 ملیارد تومان از ابتدای شیوع کرونا تهیه شده و در اختیار اقشار نیازمند و آسیب پذیر قرار گرفته است.
 
وی از طبخ و توزیع 246 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان خبر داد و گفت: واسطه گری بخشش اجاره بهای محل های کسب و منازل شهروندان که به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار ضرر شده بودند به همراه پرداخت هزینه درمان افراد نیازمند و ضد عفونی معابر از جمله اقدامات سپاه پاسداران دامغان در ایام شیوع کووید 19 بود.
هفته بسیج کرونا ویروس سپاه ناحیه دامغان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر