کد خبر: 997703 A

فرماندار بوئین زهرا:

فرماندار شهرستان بوئین زهرا گفت: قرنطینه خانگی و ماندن در منزل، یک راهکار برای مقابله با ویروس کرونا است که می‌توان از آن برای ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی بهره برد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، مصطفی آقاعلی در دیدار با صفر امینی رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان قزوین به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: آنچه امروز با عنوان کتاب در دسترس اهل مطالعه قرار می‌گیرد حاصل رنج، تلاش و پیگیری افراد دانایی است که با پشتکار و علاقه، حاصل دانش و تجربیات خود را در قالب کتاب به جامعه معرفی کرده و در دسترس مردم قرار داده‌اند که جای قدردانی دارد.

فرماندار بوئین زهرا بیان کرد:شیوع ویروس کرونا و اهمیت قرنطینه خانگی، فرصتی برای افزایش سرانه مطالعه در جامعه محسوب می‌شود که در عین تهدید این بیماری به وجود آمده است.

آقاعلی اضافه کرد: باید این فرصت به دست آمده را غنیمت شمرد و با طرح‌ها و برنامه‌های گوناگون، فرهنگ کتابخوانی و مطالعه را در سطح جامعه افرایش داد که قطعا نتایج آن در دراز مدت قابل مشاهده است.

وی افزود: با توجه به این موضوع و بر اساس تصمیم ستاد کرونای شهرستان، کتابخانه‌های عمومی شهرستان می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت خود را آغاز کنند.

این مسئول خاطر نشان کرد: همچنین بر اساس تصمیم این ستاد، شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت www.samanpl.ir نسبت به جست و جو و سفارش کتاب خود اقدام کنند که به این شکل هم از گسترش ویروس کرونا در جامعه جلوگیری به عمل می‌آید و هم فرهنگ مطالعه در میان شهروندان ترویج می‌شود.

جامعه فرماندار ویروس کتابخانه بوئین زهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر