کد خبر: 997657 A

مدیر کل محیط زیست استان:

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان قزوین گفت: ۶۰ مورد از انواع جانوران وحشی آسیب دیده شامل انواع پرندگان، خزندگان و جوندگان پس از درمان در زیستگاه‌های حیات وحش استان قزوین به طبیعت بازگشتند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، حسن عباس‌نژاد اظهار کرد: این گونه‌ها شامل انواع پرندگان، خزندگان و جوندگان به دلیل آسیب دیدگی از طبیعت جدا شده بودند و پس از عملیات درمان و احیا به زیستگاه اصلی خود بازگردانده شدند.

مدیر کل محیط زیست استان بیشترین آمار رهاسازی را مربوط به پرندگان شکاری اعلام کرد و گفت: بیش از ۳۰ عدد از گونه‌های رهاسازی شده در طول سال جاری از پرندگان شکاری بودند که در این میان دلیجه با ۱۵ بهله بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

عباس نژاد با اشاره به نقش و اهمیت دوستداران محیط زیست در حفاظت و حراست از میراث طبیعی به خصوص گونه‌های جانوری، خاطر نشان کرد: گروهای مردمی، بسیاری از گونه‌های جانوری آسیب دیده را به این اداره کل و ادارات تابعه تحویل می‌دهند که این کار در بسط و گسترش فرهنگ حفاظت از تنوع زیستی نقش بسزایی دارد و این عمل بسیار پسندیده و قابل تقدیر است.

وی در ادامه به موضوع درمان و احیای این گونه‌های جانوری پرداخت و بیان کرد: بعضی از این گونه‌ها را علاقه‌مندان به حیات وحش نگهداری و احیا می‌کنند و تعدادی از آنها با تلاش محیط‌بانان، روند درمانی را طی می‌کنند و سپس نسبت به رهاسازی آنها در زیستگاه اصلی‌شان اقدام می‌شود.

این مسئول از تمامی علاقه‌مندان به محیط زیست و طبیعت درخواست کرد: در صورت مشاهده وحوش و پرندگانی که در طبیعت آسیب دیده‌اند مراتب را در اسرع وقت به اداره کل یا ادارات و واحدهای تابعه محیط زیست استان اطلاع دهند تا نسبت به درمان و احیای این گونه‌ها اقدام لازم صورت گیرد.

پرندگان درمان طبیعت محیط زیست حیات وحش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر