کد خبر: 997634 A

مانور دورمیزی آمادگی کارکنان و نیروهای صنعت آب و برق استان قزوین در مقابل زلزله امروز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، در مانور دورمیزی آمادگی کارکنان و نیروهای صنعت آب و برق استان قزوین با شبیه سازی زلزله ۶.۵ ریشتری در مقیاس امواج درونی زمین، مدیران ستادی و عملیاتی شرکت های آب و فاضلاب، آب منطقه ای، شرکت توزیع نیروی برق و نیروگاه حرارتی و سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین اقدامات خود را در حوزه مدیریت بحران این حادثه تشریح کردند.

داراب بیرانوندی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین در ستاد فرماندهی مانور این زلزله فرضی گفت: کشور و استان ما سرزمینی زلزله خیز است و بررسی ها نشان می دهد ۹۷ درصد مساحت ایران تاکنون تجربه زلزله را داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اضافه کرد: استمرار فعالیت و خدمات دهی دستگاه‌های خدمات رسان مانند آب و برق در جامعه حیاتی و بسیار مهم است و این مسئله در حین وقوع حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله از اهمیت بالایی برخوردار است.

او تشکیل سیستم یکپارچه فرماندهی صنعت آب و برق برای پاسخگویی به بحران های ایجاد شده را از اهداف این مانور عنوان کرد و افزود: وزارت نیرو با هدف ایجاد آمادگی لازم بین کارکنان خود برای مدیریت بحران و جلوگیری از وقفه در خدمات رسانی به مردم در شرایط اضطراری، هر ساله اقدام به برگزاری مانورهایی می کند که این مانور نیز از جمله آنهاست.

بیرانوندی با بیان اینکه در جریان این حادثه فرضی آب شهرک مهرگان با ۳۰ هزار جمعیت قطع شده است، افزود: تیم های عملیاتی و ارزیابان شرکت آب و فاضلاب قزوین در جریان این حادثه فرضی به کانون زلزله و مناطق اطراف اعزام شده اند تا ضمن بررسی خسارات وارد شده و رسیدگی به وضعیت شکستگی خط انتقال، برای استمرار ارایه خدمات و دسترسی زلزله زدگان به آب شرب اقدام کنند.

سعید بهادیوند چگینی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قزوین نیز در این ستاد گفت: برگزاری مانورها نقش مهمی در ایجاد آمادگی و هم افزایی بین دستگاه های زیر مجموعه وزارت نیرو برای خدمات دهی به مشترکان در شرایط بحرانی و اضطراری دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان افزود: در پی برگزاری این مانور ارزیابان و تیم های عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق در مکان های فرضی آسیب دیده حضور یافته و به عملیات برای ترمیم و رفع آسیب دیدگی خطوط انتقال و شبکه و ارزیابی خسارت های وارده می پردازند.

استان قزوین ایران برق زلزله صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر