کد خبر: 997448 A

در هفته بسیج صورت می گیرد؛

رئیس ستاد هفته بسیج سیستان‌ و بلوچستان گفت: در این هفته با رویکرد "هر پایگاه یک خدمت" خدمت‌رسانی همه پایگاه‌های سطح استان شامل یک هزار و 759 پایگاه مقاومت به مردم محلات در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، سرهنگ عوضعلی فقیری در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان که با هدف تشریح برنامه‌های چهل و یکمین هفته بسیج در استان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس  کرونا امسال برنامه‌های هفته بسیج متفاوت از سال‌های گذشته و با تمرکز بر خدمت‌رسانی مومنانه و محله‌محور خواهد بود.

رئیس ستاد هفته بسیج سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: بسیج بزرگترین شبکه مردمی در کشورهای دنیا است و ما در هیچ جای دنیا شبکه‌ای مشابه به این وسعت نداریم.

وی با تاکید بر اینکه یکی از فلسفه‌های وجودی بسیج رفع تهدیدها و تبدیل آنها به فرصت است، بیان کرد: شعار محوری هفته بسیج امسال "بسیج پیشرو خدمت، امیدآفرین" است. ما تلاش کردیم خدمات بسیج در طول 41 سال اخیر را جمع‌بندی و دسته‌بندی کنیم تا در طول این هفته از طریق رسانه‌ها دریای بیکران خدمات ارائه شده به اقشار مختلف مردم اطلاع رسانی و برای آنها تبیین شود.

سرهنگ فقیری گفت: امسال با توجه به اینکه در اجرای برنامه‌های حضوری و میدانی محدودیت داریم، عمده برنامه‌های ما در بستر فضای مجازی برنامه‌ریزی شده است. همچنین رویکرد محوری همه برنامه‌های امسال با توجه به شیوع کرونا و شرایط بد معیشتی حاکم بر جامعه "نهضت خدمت خالصانه و مومنانه" است.

معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان‌ و بلوچستان با اشاره به اینکه هفته بسیج از روز جمعه 30 آبان‌ماه آغاز می‌شود، اظهار داشت: در نخستین روز از هفته بسیج اعزام جهادگران سلامت در قالب گروه‌های جهادی پزشکی به 230 نقطه از کشور را برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در طول هفته بسیج به اقشار محروم خدمت‌رسانی خواهند داشت. همچنین در این روز با توجه به کاهش اهدای خون، پویش نذر خون در استان آغاز می‌شود که در طول هفته بسیج ادامه دارد.

وی در تشریح مهمترین برنامه‌های روز دوم هفته بسیج در استان گفت: در این روز  با رویکرد" هر پایگاه یک خدمت" خدمت‌رسانی همه پایگاه‌های سطح استان شامل یک هزار و 759 پایگاه مقاومت به مردم محلات در دستور کار قرار گرفته است.

سرهنگ فقیری عنوان کرد: ارائه 385 خدمت مددکاری توسط بسیج جامعه زنان، اجرای طرح ازدواج آسان برای 200 زوج جوان محروم در سطح استان، افتتاح طرح‌های جهادی شامل 84 پروژه عمرانی و 24 پروژه قرارگاه پیشرفت و آبادانی، تجمع مجازی 700 هزار بسیجی استان و توزیع سبدهای معیشتی حمایتی میان اقشار محروم اهم برنامه‌های هفته بسیج امسال در استان است.

رئیس ستاد هفته بسیج سپاه سلمان سیستان‌ و بلوچستان در تشریح برنامه‌هایی که طی هفته بسیج در قالب رزمایش سلامت و دفاع زیستی در استان اجرا می‌شود، گفت: راه‌اندازی ایستگاه‌های سلامت، توزیع ماسک و اقلام بهداشتی و اعزام جهادگران سلامت به محله‌ها مهمترین عناوین برنامه‌ریزی شده در این قالب است.

بسیج خدمت رسانی زنان سیستان و بلوچستان ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر