کد خبر: 997374 A

معاون عمرانی استاندار مطرح کرد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: براساس مصوبه کارگروه پسماند استان قزوین مدیریت سایت پردازش و دفع زباله محمدآباد به شهرداری قزوین سپرده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی فرخزاد در کارگروه پسماند استان قزوین اظهار کرد: در کارگروه پسماند استان قزوین مقرر شد تا بر پسماند های عفونی و بهداشتی که توسط بیمارستان ها جمع آوری و بی خطر سازی شود، نظارت های بیشتری صورت بگیرد و براساس زمان بندی مشخص دستگاه های مورد نیاز مربوط به این موضوع در بیمارستان ها نصب شود.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به دیگر دستور کار این کارگروه، گفت: در این کارگروه همچنین مقرر شد شهرداری های استان برنامه های خود در قالب طرح تفصیلی و جامع جمع آوری و دفع پسماند را ارائه بدهند و هر ۲ هفته یکبار در کمیته ای وضعیت اجرای برنامه ها رصد و بررسی شود.

فرخ زاد با اشاره به تصمیم گیری نهایی در مدیریت سایت دفع زباله محمد آباد افزود: شهرداری قزوین به عنوان متولی سایت محمد آباد معرفی شده و باید از این پس اقدامات مدیریتی و مطالعاتی این سایت را بر عهده بگیرد.

او اضافه کرد:  روزانه ۷۰۰ تن زباله وارد سایت محمد آباد می شود که بیشترین سهم را در این زمینه شهرداری قزوین دارد.

این مسئول بیان کرد: برای احیا و تقویت سایت محمد آباد ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است تا بدین وسیله مجموعه ای براساس موضوعات زیست محیطی فعالیت کند.

معاون عمرانی استاندار یادآور شد: ظرفیت سایت محمد آباد و امکانات آن وضعیت مطلوبی را ندارد و باید هر چه سریعتر اقدامات لازم برای احیا و فعال شدن آن انجام شود که در این زمینه اقدامات مطالعاتی و اجرایی در حال انجام است.

فرخ زاد با اشاره به اینکه طرح جامع پسماند استان قزوین از مدت ها پیش تهیه شده است، گفت: در طرح تفصیلی به دنبال اقدامات ویژه تری و مدون تری در زمینه پسماند هستیم که شهرداری ها موظف به ارائه آن در مدت زمان مشخص شده هستند.

استان قزوین بیمارستان زباله زیست محیطی شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر