کد خبر: 997262 A

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر:

سرپرست اداره کل تعاون ،کار و رفاه امور اجتماعی از معافیت مالیاتی سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها در صورت ثبت اطلاعات پرداخت‌های حمایتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا مصدق کشاورزی صبح امروز- سه شنبه ۲۷ آبان ماه-  در گفت و گو با خبرنگاران با تشریح ضوابط این معافیت، اظهار کرد: براساس بند (ح) تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کشور، تمامی دستگاه‌های موضوع ماده  (29) قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها که به هر شکل از اقشار آسیب‌پذیر حمایت می‌کنند مکلفند همه حمایت‌ها و کمک‌های خود را به افراد حقیقی تنها از طریق حواله‌های الکترونیک ساتنا و پایا انجام دهند.

او تصریح کرد: اجرای این بند از قانون بودجه نقشی مؤثر در ارتقای شفافیت عملکرد مؤسسات خیریه خصوصی و مردم‌نهاد را خواهد داشت.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر خاطرنشان کرد: مؤسسات خیریه در تمامی کشورها از ارکان بخش رفاه اجتماعی به شمار می‌روند و با این وجود، در صورت نبود نظارت مناسب و دقیق امکان استفاده از عنوان خیریه برای پولشویی و فساد محتمل است که موجب سلب اعتماد عمومی به خیریه‌ها می‌شود.

کشاورزی اضافه کرد: با توجه به اینکه دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول پیگیری موضوع معافیت مالیاتی سازمان‌های مردم نهاد در صورت ثبت اطلاعات پرداخت‌های حمایتی است این مؤسسات و سازمان‌ها در صورت داشتن هرگونه سؤال می‌توانند سؤالات به وجود آمده خود را به آدرس پست الکترونیکی ngo@mcls.gov.irارسال تا همکاران در وزارت متبوع در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی اقدام لازم را انجام دهند.

معافیت مالیاتی سازم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر