کد خبر: 997224 A

رئیس میراث فرهنگی گناباد خبر داد:

رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گناباد از بهره مندی تمام تاسیسات گردشگری گناباد از بسته حمایتی جدید که از سوی ستاد مقابله با کرونا تصویب و از سوی وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی ابلاغ شده است خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گناباد، علیرضا شناسایی در این خصوص گفت : بسته حمایتی جدید  یکی از مصوبات ستاد ملی کرونا به منظور حمایت از بخش گردشگری است  و در این بسته حمایتی که بنگاه محور است  تسهیلات بسیار خوبی برای حمایت از فعالان این بخش دیده شده است.

او تصریح کرد: تسهیلات مرحله اول که اشتغال محور بود متاسفانه نتوانست جوابگوی خسارت های وارده به تاسیسات گردشگری بوده کما اینکه همان حمایت های حداقلی نیز به درستی اجرا نشد و با ادامه شرایط بسیاری از واحدهای گردشگری عملاً به تعطیلی کشیده و یا استفاده از ظرفیت حداقلی خود ادامه دادند. 

 شناسایی گفت: اما در بسته حمایتی جدید امهال بازپرداخت تسهیلات بانکی قبلی دریافت ‌شده تا پایان سال ۹۹، تمدید مهلت پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی سال ۹۹، امهال هزینه‌های آب، برق و گاز، امهال هزینه‌های مالیاتی سررسید سال ۹۹ تا پایان سال جاری و تسهیلات بانکی بنگاه‌محور با کارمزد ۱۲ درصد و دوره تنفس شش ماهه در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گناباد افزود : بنابر بر اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  لازمه بهره مندی از بسته حمایتی مرحله دوم ثبت نام در سامانه جامع نظارت ، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری (جانا) و اخذ کد شناسه می باشد که تمامی تاسیسات گردشگری گناباد موفق به اخذ کد شناسه شده اند.

شناسایی گفت : شهرستان گناباد به عنوان یکی از قطب های گردشگری استان دارای ۱۱ اقامتگاه بومگردی ، ۴ هتل و ۳ واحد پذیرایی بین راهی است.

گناباد در ۲۸۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد و تاکنون ۱۵۴ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی این شهرستان در فهرست ملی ایران به ثبت رسیده و دو اثر جهانی قنات قصبه و نظام زراعت زعفران این شهرستان در فهرست یونسکو و فائو به ثبت رسیده است.

استفاده از ظرفیت برق گاز گردشگری گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر