کد خبر: 997140 A

معاون استاندار خراسان رضوی خبر داد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: ‌با دستور استاندار و افزایش ساعت کاری در مرز دوغارون طی دو هفته اخیر، خروج روزانه کامیون‌ها ۲۰ درصد افزایش یافته و این میزان منجر به کاهش یک‌ هزار کامیون از حجم کامیون‌های متوقف در پشت مرز شده است.

به گزارش ایلنا از مشهد ، علی رسولیان در نشست کارگروه ساماندهی مبادلات مرزی خراسان رضوی در محل استانداری اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین بخشها برای توسعه صادرات کالا از استان، رسیدگی به وضعیت مرز دوغارون، تسهیل تردد کامیونهای صادراتی و ارتقای سطح کیفی خدمات دستگاه‌های متولی در مرز است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: از سوی دیگر برای حل مشکلات مرز دوغارون، زمینه برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی با حضور مسئولان افغانستان فراهم شده است تا برای این موضوع بحث و تبادل نظر لازم انجام گیرد.

او گفت: دوغارون مرزی نیست که بتوان براحتی از حجم تردد کامیونهای صادراتی و ترانزیتی در آن کاست لذا چاره‌ای جز شبانه روزی کردن ارایه خدمات در این مرز نداریم.

رسولیان با تاکید بر ایجاد مشوق‌هایی برای افرایش راندمان کاری کارمندان و تعداد نیروهای انسانی دستگاه‌های متولی مستقر در مرز افزود: کارکنان بخش صدور گذرنامه بیشترین فشار کاری در مرز را متحمل می‌شوند و نحوه فعالیت کارکنان در این بخش می‌تواند صف متقاضیان در مرز را افزایش یا کاهش دهد لذا به هر طریق ممکن باید تعداد کارمندان گذرنامه را افزایش داد و خدمات رسانی آنان را در دو شیفت ساماندهی کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در صورت دو شیفته شدن فعالیت کارکنان مرزبانی و اداره گذرنامه در مرز، باید کارکنان گمرک نیز به صورت دو شیفت فعالیت داشته باشند که تحقق این مهم نیازمند جذب نیروی انسانی جدید در این بخش است و باید هر چه سریعتر در این زمینه اقدام شود.

او با اشاره به کمبود باسکول و ضعف اینترنت در آن سوی مرز دوغارون گفت: باید ساماندهی دو بخش مزبور به عنوان یک مطالبه جدی از سوی ایران به دولت افغانستان اعلام شود زیرا با افزایش ساعات کاری در مرز، نبود باسکول و اینترنت مطلوب در گمرک اسلام قلعه مشکلات دوغارون را بیشتر خواهد کرد.

خدمات رسانی خراسان رضوی گمرک مشهد ساعت کاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر