کد خبر: 996938 A

دادستان کرمانشاه :

دادستان کرمانشاه از بسته شدن همه خروجی‌ها و راهها برای جلوگیری از قاچاق دام از استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به روند افزایشی قاچاق دام طی ماه های اخیر، اظهار کرد: با توجه به نوسانات اقتصادی اخیر، قاچاق برخی از کالاهای اساسی از جمله دام و احشام زنده توسط افراد سودجو روند افزایشی داشته است.

او اضافه کرد: براین اساس، قیمت گوشت قرمز به عنوان یکی از مهمترین منابع غذایی که بین مردم اهمیت زیادی دارد نیز در این مدت بارها افزایش را تجربه کرده و روند صعودی خود را حفظ نموده، که یکی از دلایل اصلی این موضوع کاهش میزان عرضه گوشت تازه به واسطه نوسانات ارز و در نتیجه قاچاق دام زنده است.

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: هرچند که طبق قانون، صادرات رسمی و خروج غیر رسمی هر گونه دام زنده، گوشت گرم و منجمد تولید داخل و وارداتی ممنوع شده، با این وجود مشاهده می شود که حجم قایل توجهی از نیاز بازار به صورت قاچاق دام از کشور خارج می شود، که نه تنها بازار را با کمبود و افزایش سرسام آور قیمت گوشت مواجه کرده بلکه می تواند موجب شیوع بیماری های مختلف مشترک بین دام و انسان نیز شود. 

او افزود: یگان های نظامی مستقر در مرز تمهیدات لازم را به منظور پیشگیری و برخورد قاطع با قاچاقیان دام معمول، و در راستای برخورد سریع و قانونی با متخلفان، در صورت کشف هر گونه محموله دام قاچاق مراتب را به قید فوریت به دادستان استان  گزارش کنند.

مدعی العموم کرمانشاه همچنین به دادستان های عمومی و انقلاب شهرستان های مرزی قصرشیرین، گیلان غرب، سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی،جوانرود و پاوه) دستور داد به صورت ویژه نظارت بر مرزها را در دستور کار قرار داده وضمن رصد مستمر با هرگونه قاچاق دام با قاطعیت برخورد کنند.

قاچاق دام استان کرمانشاه خروجی های مرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر