کد خبر: 996861 A

مدیر کارآفرینی اداره کل فارس خبر داد:

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس برنامه‌های گرامیداشت هفته جهانی کارآفرینی را در این استان تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، مهروش جلالی ضمن تبریک هفته جهانی کارآفرینی، گفت: هفته جهانی کارآفرینی یکی از بزرگترین رویدادهای هماهنگ جهانی برای ترویج و توسعه کارآفرینی است که هر ساله در بازه زمانی 16 تا 22 نوامبر (26 آبان ماه تا 2 آذر) برگزار می‌شود.

وی افزود: بدین منظور برنامه‌هایی را با مشارکت همه ذینفعان و با هدف تقویت همکاری بین کارآفرینان، سرمایه گذاران، سیاستگذاران، محققان و نهادهای پشتیبان کارآفرینی، در راستای ایجاد و تقویت اکوسیستم‌های کارآفرینی اجرا می شود که به ایجاد اشتغال، سرعت بخشیدن به نوآوری و رشد اقتصادی و همچنین شناخت بیشتر عوامل مرتبط با کارآفرینی از یکدیگر منجر خواهد شد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: یکی از مهمترین اهداف برگزاری رویدادهای هفته جهانی کارآفرینی، تقویت اکوسیستم کارآفرینی از طریق بالا بردن انگیزش کارآفرینانه در جامعه به ویژه جوانان است تا عموم مردم برای راه‌اندازی کسب و کار ترغیب شوند.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی فارس تصریح کرد: مراسم گرامیداشت این هفته به صورت همزمان و هماهنگ در همه استانها و همچنین در اکثر کشورهای دنیا برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس بنا بر رسالت و ماموریت‌های محوله، در سطح استان همگام با کشور نسبت به بزرگداشت این هفته از طریق برگزاری رویدادهای مختلف ترویجی نظیر کارگاه‌های آموزشی، جلسات نشستهای تخصصی با کارآفرینان و ارائه تجارب آنان، ارائه آموزش و مشاوره رایگان کارآفرینی، پخش کلیپ‌ها، فیلم‌ها، کافه کارآفرینی مجازی و ... اقدام می‌کند.

جلالی ادامه داد: امسال با در نظر گرفتن شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برنامه‌ریزی‌های لازم به عمل آمده تا بزرگداشت این هفته،از طریق فضای مجازی و به صورت غیرحضوری انجام شود و با اطلاع‌رسانی‌های لازم علاقمندان بتوانند رویدادهای مذکور را در فضای مجازی دنبال کنند.

وی بیان کرد: در این هفته با هماهنگی انجام شده از طریق ادارات شهرستانی،کانون کارآفرینی استان، انجمن صنفی دفاتر مشاوره کارآفرینی و مجری سینما کارآفرینی برنامه‌های متنوع و با محتوایی در نظر گرفته شده که با در نظر گرفتن محدودیت های ایجاد شده بواسطه شیوع بیماری کرونا تاکید بر مجازی بودن و نتیجه‌بخش بودن این آیین‌ها است و هدف اصلی آن ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی بین آحاد مردم و بویژه نوجوان و جوانان استان است.

کارآفرینی لازمه بالندگی جوامع

جلالی ادامه داد: در دنیای امروز، جامعه در مسیر توسعه ،حرکت رو به جلو و پرشتاب دارد که با ایجاد بسترهای لازم ، منابع انسانی خود را به دانش و مهارت کارآفرینی مولد تجهیز کند تا آنها با استفاده از این توانمندی ارزشمند،سایر منابع جامعه و سازمان را به سوی ایجاد ارزش و حصول رشد و توسعه مدیریت و هدایت کنند.

وی با بیان اینکه امروزه که کار و فعالیت شکل تازه‌ای به خود گرفته، کار آفرینی و کار آفرینان نقش کلیدی در روند توسعه و پیشرفت اقتصادی ایفاء می‌کند، گفت: تجارب کشورهای موفق  که امروز به توسعه یافتگی خود می بالند نشان از فعالیتهای چشمگیر کارآفرینان دارد و باید توجه داشت که کار آفرینان تنها به ایجاد فرصت شغلی جدید نمی‌پردازند بلکه با ساختار تفکر،تحرک و فرهنگ لازم و با استفاده از خلاقیت،  تولید ارزش می کنند.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس افزود: با توجه به اهمیت و نقش کارآفرینی در توسعه و با توجه به مشکلات اقتصادی زیادی که ما در کشور با آن مواجه هستیم ترویج و اشاعه مفهوم کارآفرینی، بسترسازی برای فرهنگ حمایت از کارآفرینی و مهمتر از همه تربیت افراد تحصیل کرده از اهمیت و ضرورت بالایی برخوردار است چون اکنون افراد خلاق ، نوآور و مبتکر به عنوان کار آفرینان منشا تحولات بزرگی در زمینه‌های صنعتی، تولیدی و خدماتی شده‌اند که از آنها به عنوان قهرمانان ملی و کار آفرینان برترهم یاد می شود. 

جلالی هفته جهانی کارآفرینی را به عنوان یک رویداد بزرگ ارزیابی و اضافه کرد: اهداف مهمی همچون تکریم از کار آفرینان از طریق بیان و ارائه تلاش آنان در راستای راه اندازی کسب و کار با استفاده از ایده های خلاقانه بعنوان الگو برای نسل جدید و روشن کردن اذهان و افکار نوجوانان و جوانان با موضوع کارآفرینی و همچنین آشنایی اجزای اکوسیستم کارآفرینی به منظور شناخت راه‌های کمک به یکدیگر و امکان بهره گیری از تجارب و پتانسیل‌های هر یک از آنان را دنبال کرد.

اشتغال ایجاد اشتغال پرسش و پاسخ فضای مجازی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر