کد خبر: 996512 A

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس خبر داد:

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با اشاره به مختومه شدن ۱۳ هزار و ۶۰۱ پرونده اجرایی استان از ابتدای امسال تاکنون، از رشد ۱۰۶ درصدی نسبت به تعداد پرونده‌های مختومه در مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید مهدی هاشمی با اعلام این خبر افزود: با توجه به اینکه پرونده‌های تشکیلی در ادارات اجرایی عمدتاً در رابطه با قراردادهای بانکی، اسناد رهنی، چک و مهریه است بر همین اساس تسریع در رسیدگی و پاسخگویی به مراجع ذیصلاح به منظور دفاع از حقوق ذینفعان را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به تشکیل بالغ بر ۱۰ هزار و ۵۱۱ پرونده اجرایی در اداره اجرای اسناد رسمی شیراز و دیگر ادارات تابعه استان از ابتدای امسال تاکنون بیان کرد: در مدت مشابه سال قبل تعداد ۶ هزار و ۵۹۲ پرونده اجرایی در ادارات اجرای این اداره کل در سراسر استان مختومه شده بود.

هاشمی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت مبحث اجرا در ادارات ثبت و تمرکز ویژه سازمان، برون سپاری صدور اجراییه به دفاتر اسناد رسمی وابلاغ الکترونیکی اجراییه، اخطاریه‌های صادره و استفاده از سامانه ثنا برای ابلاغ و رسیدگی به پرونده‌های اجرایی بدون نیاز به حضور  متقاضیان عاملی ارزشمند در سرعت بخشی به فرایند ارائه خدمات در این حوزه بوده و نتایج مطلوبی داشته و برنامه ما رسیدگی سریع به پرونده‌های اجرایی واصله، پاسخگویی به مراجع ذیصلاح و مراجعین و مختومه کردن این پرونده‌ها در حداقل زمان ممکن است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس گفت: در تلاشیم در ماه‌های باقیمانده تا پایان سال نیز با همین سیر صعودی و با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود در راستای ارتقای خدمات رسانی به مراجعین گام برداریم.

چک حقوق خدمات رسانی رشد مهدی هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر