کد خبر: 996440 A

مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان مطرح کرد:

مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان گفت: با پیگیری‌های انجام شده آزادراه شرق اصفهان، پنجشنبه هفته جاری توسط رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، علیرضا صلواتی اظهار داشت: قطعات اول و دوم آزادراه شرق اصفهان که یکی از بزرگترین پروژه‌های زیرساختی استان و تکمیل کننده کریدور شمال جنوب کشور است، سرانجام پس از سال‌ها، پنجشنبه هفته جاری به صورت ویدئوکنفرانس و توسط رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

تخصیص 450 میلیارد تومان بودجه به منظور تکمیل آزادراه شرق اصفهان

وی با اشاره به تخصیص بودجه به پروژه‌های مهم زیربنایی استان اصفهان تصریح کرد: در سال 1399 نزدیک به 450 میلیارد تومان بودجه به به منظور تکمیل آزادراه شرق اصفهان هزینه شده و قطعات یک و دو این آزادراه حدفاصل جاده اصفهان – کاشان تا پل فرودگاه به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان ادامه داد: در ساخت این دو قطعه کنارگذر شرق اصفهان 30 درصد سهم دولت و 70 درصد سهم بخش خصوصی بوده و صندوق بازنشستگی کشوری 70 درصد از هزینه آن را تأمین می‌کند.

وی ادامه داد: طول قطعه نخست این پروژه حدود 30 کیلومتر و طول قطعه دوم 34 کیلومتر بوده و در این مسیر، 4 پل فلزی اجرا شده است.

مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان با بیان اهمیت ملی این پروژه افزود: تلاش ما این است که کریدور شمالی جنوبی اصفهان را تکمیل کنیم و آزادراه شرق اصفهان، بخشی از این پروژه به شمار می‌رود که با تکمیل آن، اتفاق بزرگی در تکمیل این کریدور صورت می‌گیرد.

وی افزود: اگرچه مسیر آزادراه کنارگذر شرق اصفهان مورد استفاده شهروندان اصفهانی قرار می‌گیرد، اما از آنجا که  بخش عمده‌ای از کریدور شمال- جنوب کشور از مسیر تبریز-بوشهر است، عمده مسافرانی که از شمال یا جنوب کشور قصد تردد دارند و یا بارهایی که در این کریدور جابه‌جا می‌شوند، از مسیر آزادراه کنارگذر شرق اصفهان عبور خواهد کرد.

تأثیرات قابل توجه تکمیل آزادراه شرق اصفهان

صلواتی با اشاره به کوتاه شدن مسیر مسافران در این پروژه، تصریح کرد: این آزادراه مسیر شمال-جنوب کشور را از 20 تا 70 کیلومتر در مقاطع مختلف کوتاه‌تر می‌کند و زمان سفر را از 30 دقیقه تا 80 دقیقه کاهش می‌دهد.

وی درباره تأثیرات مثبت پروژه آزادراه کنارگذر شرق اصفهان نیز خاطرنشان کرد: آزادراه کنارگذر شرق اصفهان مسیری ایمن و روان است و دسترسی مناطق جنوبی استان اصفهان به شمال کشور را تسهیل و تسریع می‌کند.

پد هلی‌کوپتر امداد و نجات و مجتمع‌های بین‌راهی پیشرفته

مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان خاطرنشان کرد: احداث پایگاه‌های هلال‌احمر، اجرای پد هلیکوپتر امداد و نجات، پیش‌بینی احداث 5 مجتمع بین‌راهی پیشرفته و به‌روز نیز در دستورکار ما در این پروژه است.

رئیس جمهور ایلنا استان اصفهان مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان آزادراه شرق اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر