کد خبر: 996397 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی ضمن تشریح آخرین وضعیت جوی و آب و هوای کشور از بارش باران در 7 استان نیمه شمالی کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، امین حسین نقشینه گفت: امروز در نیمه غربی کشور و استان‌های آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل و گیلان رگبار پراکنده باران رخ می‌دهد و همچنین برای جنوب خوزستان، شمال بوشهر و غرب فارس هم بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد‌وبرق پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه بارش‌ها فردا در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز تشدید می‌شود، ادامه داد: فردا در نیمه شمالی کشور در استان‌های کردستان، زنجان، همدان، مرکزی و جنوب آذربایجان‌های غربی و شرقی بارش پراکنده باران رخ می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: چهارشنبه برای نوار شمالی، سواحل دریای خزر، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود و همچنین در جنوب کرمان، شمال هرمزگان و جنوب سیستان‌وبلوچستان آسمان ابری است و بارش خفیف باران را به همراه دارد.

نقشینه افزود: پنجشنبه باز هم در نوار شمالی کشور، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل‌و گیلان رگبار باران داریم و همچنین برای شرق مازندران، ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه بر روی ارتفاعات البرز و شمال شرق بارش‌ها به صورت برف است، اظهار کرد: روز جمعه سامانه بارشی از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود و این مناطق را تحت تاثیر قرارمی‌دهد و در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی مجددا بارش‌ها آغاز می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از امروز تا چهارشنبه دریای خزر مواج است و چهارشنبه خلیج فارس هم متلاطم می‌شود، توضیح داد: شرق و شمال شرق کشور در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه با افت دما روبه رو است و دمای هوا در صبحگاه به حدود ۴ تا ۵ درجه زیر صفر می‌رسد.

نقشینه در خصوص آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: تهران امروز غبار محلی دارد و برای آن در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه بارش پراکنده باران کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه پایتخت صبح شنبه بارانی است، افز‌ود: امروز بیشینه دمای تهران در مهرآباد ۱۴ و در شمیرانات به ۱۱ درجه می‌رسد و کمینه دما برای شمیرانات ۴ و برای مهرآباد ۷ پیش‌بینی می‌شود و همچنین چهارشنبه، پنجشنبه و صبح شنبه بر روی ارتفاعات تهران بارش برف رخ می‌دهد.

آذربایجان شرقی پایتخت خلیج فارس سازمان هواشناسی کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر