کد خبر: 996311 A

تاکید استاندار بر پرداخت مطالبات کارگری:

استاندار خراسان شمالی بر پرداخت مطالبات کارگری تاکید کرد و گفت: شرط پرداخت اعتبارات به پیمانکاران پرداخت حقوق کارگران باشد.

به گزارش ایلنا، محمد علی شجاعی با اعلام این مطلب اظهار داشت: با توجه به سخت بودن شرایط معیشتی باید موضوع پرداخت حقوق و مزایای کارگران شرکت های مختلف دولتی و بخش خصوصی مورد توجه باشد.

شجاعی بر پیگیری مدیران دستگاه‌های اجرایی برای جذب اعتبارات مختلف در سطح ملی تاکید کرد و گفت: در استان و تهران با مسئولان مختلف تفاهمنامه با اعتبار مشخص امضا شده است اما مدیران استانی در خصوص این تفاهمنامه ها پیگیری های لازم را ندارند.

شجاعی تفاهمنامه های منعقد شده با مسئولان مختلف کشوری را به مانند چک در وجهه هر دستگاه اجرایی توصیف کرد و گفت: مدیران باید برای جذب این اعتبارات از مرکز پیگیری داشته باشند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام دهه مبارک فجر تاکید کرد: تمامی پروژه های مانده استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۵ درصد که برای تکمیل نیاز به اعتبارات اندک دارند، جمع بندی شود تا برای دهه فجر تکمیل و به بهره برداری برسد.

شجاعی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی پروژه های ملی حوزه کاری خود را جمع بندی کنند و برای جذب اعتبارات از سطح ملی پیگیری و مکاتبات لازم را با وزارتخانه متبوع داشته باشند. بررسی توزیع اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ استان از دستورکارهای این نشست بود که شجاعی در این خصوص گفت: توزیع عادلانه محور اصلی اعتبارات استان در بودجه سال ١۴٠٠ خواهد بود.

وی افزود: در توزیع اعتبارات شهرستان ها در سال آینده اولویت با مناطقی است که به لحاظ زیرساخت و امکانات ضعیف است تا توزان بین تمامی بخش ها از نظر توسعه برقرار شود.

شجاعی با بیان اینکه اعتبارات بخش هایی در شهرستان ها که نیاز به توسعه دارند نباید نسبت به سال گذشته کمتر باشد، گفت: برای تامین نداشته ها هر منطقه پروژه ویژه تعریف شود.

تملک دارایی چک خراسان شمالی وزارتخانه حقوق کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر