کد خبر: 996119 A

مدیرعامل اتحادیه باغداران فارس خبر داد:

مدیرعامل اتحادیه باغداران فارس گفت: در فاز دوم طرح اصلاح نخلستان‌های استان فارس و کشور، اتحادیه باغداران فارس با سرمایه‌گذاری و همکاری بخش خصوصی ۲۴ هزار نهال کشت بافت خرمای مجول از کشور امارت متحده عربی وارد کردند که در حال سپری کردن دوره قرنطینه در گلخانه هستند و به‌محض اتمام دوره قرنطینه در کشور توزیع خواهد شد.

به گزارش ایلنا کمال یدالهی خاطرنشان کرد:تمامی  نهال‌های وارداتی  کشت‌بافت دارای گواهی اصالت و تولید به روش  اورگانوجنسیس (organogenesis) با تأییدیه موسسه گواهی نهال و بذر بین المللی  و ضمانت‌نامه شرکت تولید کننده هستند و پس از گذراندن دوره قرنطینه در گلخانه اتحادیه تعاونی باغداران فارس  به  نخلستان‌ها انتقال خواهد یافت.

او اضافه کرد: بررسی و مطالعات لازم رقم خرمای مجول  با در نظرگرفتن شرایط آب و هوایی  علاوه بر سازگار بودن با  اقلیم مناطق کشت‌شده به علت بازار پسندی، ارزش اقتصادی بالا و همچنین سازگار بودن با اکثر مناطق خرماخیز انتخاب شده است.

او اظهار داشت: اتحادیه باغداران استان فارس از سال ٩٦ طرح  احیاء و اصلاح  نخلستان‌های استان  با جایگزینی ارقام بازارپسند و مورد نیاز بازارهای صادراتی را در دستور کار خود قرار داده و در اردیبهشت ماه سال جاری تعداد ٧٤٧٠ اصله نهال کشت بافت خرمای مجول را در استان فارس بین باغداران توزیع کرده است.

 

استان فارس بخش خصوصی سرمایه گذاری شرایط آب و هوایی فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر