کد خبر: 996094 A

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خبرداد:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین از محکومیت مسئولان ۲ بیمارستان در قزوین که پسماندهای عفونی خود را بدون ملاحظات زیست محیطی در طبیعت رها می کردند به تهیه مقالات علمی و پژوهشی خبرداد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا در قزوین، حسن عباس نژاد با اعلام این خبر گفت: با حکم قاضی دادگاه مسئولان ۲ بیمارستان آلاینده محیط زیست در قزوین به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات بی خطر سازی و دفع و دفن اصولی پسماند عفونی به یکسال قرار تعلیق و مجازات تکمیلی شامل تهیه مقالات علمی در زمینه فوائد بی‌خطرسازی پسماند با اتوکلاو و تفاوت آن با روش‌های موجود شیمیایی محکوم شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اظهار کرد: ۲ بیمارستان فعال در قزوین با وجود  اخطاریه های متعدد کتبی و تذکرات حضوری مبنی بر رفع آلایندگی و مدیریت پسماند عفونی براساس ضوابط و مقررات، نسبت به این مسایل بی توجه بوده و با دفع غیراصولی پسماندهای عفونی موجب آلودگی محیط زیست شده بودند.

عباس نژاد ادامه داد: با این اتفاق، اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین  بر حسب وظیفه  و رسالت کاری خود و در دفاع از حقوق عامه مردم نسبت طرح دعوی در حوزه قضایی قزوین اقدام کرد که منجر به صدور رای یاد شده شد.

وی از قاضی صادر کننده  این حکم و اقدامات بازدارنده دستگاه قضا در خصوص صدور چنین آرای در حوزه محیط زیست قدردانی کرد.

استان قزوین بیمارستان حفاظت محیط زیست زیست محیطی مقالات علمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر