کد خبر: 995973 A

مرادی خبر داد:

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان‌گفت: به علت شیوع بیماری کرونا و مرگ و میر ناشی از آن، آمار متوفیان شهر اصفهان در هشت ماهه سال 99 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 52 درصد رشد داشته است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، احمدرضا مرادی اظهار کرد: با توجه به افزایش90 درصدی آمار متوفیان در مهر ماه سال 99 نسبت به مهرماه سال 98، تمهیدات و برنامه‌ریزی ‌های لازم برای توسعه، ساخت و آماده سازی قبور و ارائه خدمات در شرایط بحرانی اتخاذ شده است.

وی ادامه داد: به علت شیوع بیماری کرونا و مرگ و میر ناشی از آن، آمار متوفیان شهر اصفهان در هشت ماهه سال 99 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 52 درصد رشد داشته در حالی که این آمار برای مدت مشابه در سال 99 نسبت به سال97، هشت درصد است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان بیان کرد: با توجه به شرایط بحرانی ایجاد شده، فعالیت‌های اجرایی و خدماتی سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان با سرعت بیشتری در حال اجرا است.

مرادی تصریح کرد: در راستای تسهیل و تسریع در خدمات ‌رسانی به شهروندان و پاسخ به نیازهای مردم و نیز برای ساخت مکانیزه قبور تعداد اکیپ‌ های مربوط به این کار، پیمانکاران و بهره‌گیری از قبور پیش ساخته بتنی افزایش یافته است.

وی بیان کرد: همچنین حذف پیش فروش قبور تا اطلاع ثانوی، افزایش اکیپ ‌های تغسیل، تکفین و تدفین اموات، افزایش ماموریت های ناوگان خودروهای حمل متوفی، اضافه کردن شیفت کاری خادمان آرامستان ها بخشی از اقداماتی است که در شرایط بحران کنونی انجام و با جدیت در حال پیگیری است.

 مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان افزود: با توجه به افزایش تعداد متوفیان، درخواست ‌های برگزاری مجالس ترحیم نیز افزایش یافته که در این زمینه با برنامه ریزی های انجام شده، برگزاری مجالس سوم و هفتم در موعد مقرر خود و برگزاری مجالس چهلم و سالگرد فقط در طول ایام هفته توزیع شده است تا از ازدحام مراسم ها در روزهای پایان هفته و روزهای تعطیل جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا از همه شهروندان می خواهیم با رعایت پروتکل های بهداشتی و توصیه ها برای کاهش ابتلا به بیماری کرونا و مرگ و میر ناشی از آن اقدام کنند، اضافه کرد: همچنین از اشخاصی که به واسطه درگذشت بستگان خود ناچار به حضور در مراسم خاکسپاری هستند، تقاضا می شود با رعایت توصیه‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و با حضور حداقلی افراد به آرامستان ها مراجعه کنند.

اصفهان شهرداری اصفهان ایلنا استان اصفهان شیوع بیماری کرونا در اصفهان آرامستان های شهرداری اصفهان سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر