کد خبر: 995951 A

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استان‌های یزد، ایلام، آذربایجان غربی، سمنان و خراسان جنوبی با اختلاف قابل توجهی در بروز موارد مرگ و میر ناشی از کرونا بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش ایلنا به نقل از صداوسیما، دکتر سیما سادات لاری با اعلام این مطلب افزود: بر اساس آخرین بررسی‌ها میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور ۷۹ درصد است که کمترین میزان رعایت در نانوایی‌ها و سامانه‌های مسافربری گزارش شده است.

بر همین اساس استان‌های ایلام، سمنان، خراسان جنوبی و یزد دارای بیشترین میزان بروز بستری در کشور بودند.

آخرین وضعیت آماری کرونا در ایلام

در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا با اعلام نگرانی از وضعیت شیوع گسترده و افزایش میزان بستری و آمار فوتی‌ها، به رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی تاکید و آماری نگران کننده از وضعیت کرونا ارائه شد.

ابتلا در شاغلین در بخش بهداشت ۶۲۳ نفر، بخش درمان ۱۱۸۴ نفر و سایر ادارات و بانک‌ها و شرکت‌ها ۴۵۲۳ نفر، یعنی جمع کارکنان مبتلا به کرونا ۶۳۲۹ نفر بوده است. یعنی ۳۰ درصد مبتلایان.

میزان ابتلا در سه هفته آبان ماه به ترتیب در هفته اول ۱۱۵۵ نفر، هفته دوم ۱۸۱۷ نفر و در هفته سوم ۲۳۷۶ نفر بوده است.

در همین بازه زمانی فوتی‌های هفته اول ۳۴ نفر، هفته دوم ۴۰ نفر و هفته سوم ۸۷ نفر بوده است.

وضعیت ابتلا در مردان ۵۸ درصد و در زنان ۴۲ درصد و میزان فوتی‌ها در مردان ۶۰ و در زنان ۴۰ درصد بوده و میانگین سن ابتلا و بستری نیز به ۴۰ سال رسیده است.

سن فوت شدگان بیشتر بین سنین ۶۰ تا ۹۵ سال بوده که میانگین سنی به۶۳ سال می‌رسد.

بیشترین گروه سنی در میان مبتلایان با کاهش چشمگیر نسبت به اوایل به ۳۰ تا ۴۹ سال و میانگین سن مبتلایان به ۴۰ سال رسیده است.

وضعیت ابتلا بر حسب بیماری زمینه‌ای در مبتلایان ۱۸ درصد و در فوت شدگان ۷۴ درصد بوده است.

خراسان جنوبی مرگ وزارت بهداشت سمنان استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر