کد خبر: 995735 A

معاون استاندار هرمزگان:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: اگر پروتکل‌های اعلامی از سوی ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا رعایت نشود، محدودیت‌های جدی تری اعمال خواهد شد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، سعید ناجی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، ضمن اشاره به ابلاغ یک طرح ملی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا طی هفته آینده، عنوان کرد: تمهیدات لازم در راستای کنترل بیماری در نقاط مختلف استان در نشست امروز پیش بینی شد و مهمترین نگرانی همه اعضای ستاد، مراودات مردم و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

وی افزود: تا زمانی که شهروندان خود را مقید به رعایت پروتکل ها ندانند در مقابله با بیماری کرونا نمی توانیم موفق عمل کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: رعایت فاصله اجتماعی به‌ویژه در مراودات خانوادگی و کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری باید به مانند استفاده از ماسک به فرهنگ جمعی تبدیل شود.

ناجی با بیان اینکه مردم باید در نوع رفتار خود در زمینه حضور در مجامع پرازدحام تجدید نظر کنند، عنوان کرد: اگر شهروندان در این زمینه همراهی نکنند، محدودیت های جدی تری اعمال خواهد شد؛ اگرچه مجموعه دولت علاقه مند به این است، واحدهای صنفی و مشاغل مختلف همچنان فعال باشد اما ادامه این روند وابسته به این است که بتوانیم بر این بیماری غلبه کنیم و لازمه آن انجام درست تکالیف و مسئولیت هایی است که بر عهده داریم.

جانشین ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، سیاست گذاری ستاد ملی و استانی مدیریت کرونا را در کنار مشارکت خوب مردم به ‌عنوان عاملی مهم در راستای کسب توفیق های نسبی طی چند ماه اخیر برای مدیریت بیماری کرونا در استان برشمرد و خاطرنشان کرد: مردم طی این مدت مشارکت و همراهی قابل قبولی برای کنترل بیماری کرونا داشته اند، اما برگزاری مراسم عروسی و تجمعات پرازدحام یکی از تهدیدهای مهم و جدی برای سلامت شهروندان در مقطع فعلی به شمار می‌رود که با همکاری نیروی انتظامی برخوردهای جدی‌تری اعمال خواهد شد و فرمانداران در نشست امروز موظف به تداوم نظارت های شدید و پیشگیرانه شدند.

دولت سلامت معاون سیاسی امنیتی نیروی انتظامی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر