کد خبر: 995734 A

مدیرکل راه و شهرسازی غرب استان سمنان خبر داد:

مدیرکل راه و شهرسازی غرب استان سمنان گفت: بالغ بر ۸۵ درصد ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن که تعداد ۴ هزار و ۹۴۱ نفر را شامل می‌شود ثبت نام خود را تاکنون تا بحث واریز وجه پیگیری نکرده اند.

به گزارش ایلنا از سمنان، حسین دهقان بیان کرد: بحث تامین‌ مسکن ‌مناسب یکی از تکالیف مهمی است که  قانون اساسی به آن اشاره داشته و مقام ‌معظم رهبری و ریاست محترم‌جمهور در این‌بحث تاکید ویژه ای دارند.
 
وی افزود: تولید مسکن در زمینه ایجاد فرصت های شغلی نیز تاثیر بسزایی دارد و باید تلاش کنیم ‌تا نهضت خانه سازی تداوم داشته باشد.

دهقان یادآور شد: در بحث اقدام‌ ملی مسکن در کشور سهمیه در نظر گرفته شده ۴۰۰ هزار واحد بود که ۳ هزار و ۶۷۲ واحد بر اساس نیاز سنجی های انجام شده، در شهریور سال گذشته برای غرب استان سمنان در نظر گرفته شد.

مدیرکل راه و شهرسازی غرب استان سمنان تصریح کرد: ۱۷۳۵ واحد از سهمیه در نظر گرفته شده در اراضی سازمان ملی زمین و مسکن و ۱۹۳۷ واحد مربوط به تسهیلات بافت فرسوده و بازآفرینی شهری است.

وی اظهار داشت:  ۸۸۷ واحد از سهمیه اراضی سازمان ملی و مسکن در غرب استان برای شهرهای دارای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و ۸۴۸ نفر نیز برای شهرهای بالای یک صد هزار‌نفر جمعیت است که مختص شهر سمنان می‌شود.

دهقان گفت: ۳ مرحله ثبت‌نام از متقاضیان انجام شد که در فاز اول ۹۹۴ نفر و در دو مرحله باقی مانده نیز ۴۸۲۸ نفر ثبت‌ نام‌ نمودند که سرجمع ۵ هزار و ۸۲۲ نفر در غرب استان در بحث طرح اقدام‌ملی مسکن ثبت نام‌نمودند.

وی ادامه داد: بالغ بر ۲ درصد از افراد ثبت نامی تاکنون انصراف دادند  و ۷۴۱ نفر بالغ بر ۱۳ نفر متقاضیان موثر هستند که ثبت ‌نام‌ خود را تکمیل و وجه اولیه را واریز کردند.

طرح اقدام ملی مسکن مدیر کل راه و شهرسازی غرب استان سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر