کد خبر: 995726 A

ظهر امروز انجام شد؛

عملیات اجرایی پروژه‌های زیرساختی در معادن استان بوشهر با حضور مجری طرح ایجاد زیر بناها در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور در شهرستان دشتی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرماندار دشتی ظهر امروز -شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٩- در آغاز عملیات اجرایی طرح‌های معدنی دشتی اظهار داشت: در این شرایط سخت مالی تخصیص این اعتبارات کاری ارزشمند است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: این شهرستان در همه حوزه‌ها به ویژه کشاورزی و معدن از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است که نیازمند حمایت جدی است.

نادری با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های صادرات در این شهرستان باید تکمیل شود، گفت: با تکمیل پروژه دولت آباد به زیارت مسیر صادرات به بندر لاور ساحلی و خور شهاب هموار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: برای تکمیل تقویت صادرات باید این پروژه تکمیل و بهره برداری برسد.

فرماندار دشتی با اشاره به ظرفیت‌های معادن این شهرستان گفت: در حال حاضر ۲۵ درصد معادن استان در شهرستان دشتی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از تقویت زیر ساخت‌های معادن استان خبر داد و گفت: فعالیت‌های اکتشافی معادن استان بوشهر آغاز شده است.

سید حسین حسینی در آغاز عملیات اجرایی طرح‌های معدنی استان بوشهر اظهار داشت: یکی از وظایف وزارت صنعت و معدن و سازمان توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز واحدهای معدنی است.

وی افزود: در سال گذشته چهار مجتمع معدنی شناسایی و به سازمان ایمیدرو پیشنهاد داده شد که امروز عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: همچنین پیشنهادات لازم برای تکمیل زیر ساخت‌های معدنی استان به ایمیدرو داده شده که به زودی کار مطالعات آنها آغاز می‌شود.

مجری طرح ایجاد زیر بناها در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور گفت: به منظور افزایش تولید و توسعه صادرات، زیرساخت‌های معادن تقویت می‌شود.

داریوش دیو دیده در آغاز عملیات اجرایی چهار طرح معدنی در استان بوشهر اظهار داشت: عملیات اجرایی راه دسترسی به چهار معادن در شهرستان‌های دشتی، تنگستان و دشتستان به طول هشت کیلومتر آغاز شد که تلاش داریم در مدت ۱۵ ماه تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی افزود: در راستای جهش تولید و استفاده بهینه از معادن، شش طرح مطالعاتی برای استان در دست اقدام است که در تلاش داریم در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ اجرایی شود.

دیودیده ادامه داد: برای توسعه معادن و صادرات با پیشنهادات نمایندگان و مسئولان به زودی جلسات در ایمیدرو برگزار شود تا برنامه ریزی منسجم برای معادن استان تعریف کنیم.

وی بیان کرد: معادن استان جایگاه ویژه در کشور دارد که نقش مهمی در توسعه صادرات و تأمین منابع داخلی ایفا می‌کند.

معادن شهرستان دشتي مجری طرح ایجاد زیر بناها در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر