کد خبر: 995684 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به اینکه 4 شهرستان در وضعیت بحران قرار دارند، گفت: 74 درصد فوتی‌های کرونا در ایلام حداقل دارای یک بیماری زمینه‌ای هستند.

به‌گزارش ایلنا، جمیل صادقی‌فر ظهر شنبه در جلسه ستاد کرونا در استانداری ایلام اظهارکرد: تست سریع کرونا از هفته آینده در اختیار استان و مراجعه‌کنندگان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در ۲۰ دقیقه نتیجه تست کرونا مشخص خواهد شد، افزود: در حال حاضر چهار شهرستان ایلام، دره‌شهر، ایوان و چرداول در وضعیت بحرانی قرار دارند.

صادقی فر افزود: ۱۷۲ نفر مبتلای جدید کرونا و ۴ مورد فوتی در ۲۴ ساعت گذشته در استان ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه در یک هفته گذشته ۸۷ نفر بر اثر کرونا در استان فوت شده‌اند، افزود: ۶۷۹ نفر در یک هفته گذشته بر اثر کرونا نیز در استان بستری شده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: در آبان ماه حدود هشت هزار نمونه‌گیری از افراد مشکوک و مثبت دریافت شده است.

عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان

وی افزود: ۶ هزار و ۳۲۶ نفر از کارمندان ادارات استان به کرونا مبتلا شده‌اند که بانک‌ها، نیروهای نظامی و شرکت‌های نفت و گاز بیشترین فراوانی مبتلا را دارا هستند.

وی با بیان اینکه در استان از هر ۱۰ هزار نفر مبتلا هشت نفر جان باخته‌اند، اضافه کرد: ۷۴ درصد فوتی‌های کرونا در ایلام حداقل دارای بیماری زمینه‌ای هستند.

صادقی فر عنوان کرد: میزان رعایت پروتکل‌ها در اصناف و بازار ایلام پس از اعمال محدودیت‌ها ۸۸ درصد بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار کرد: ۶۰ درصد از اماکن استان که تعطیل نبودند متاسفانه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده‌اند.

وی گفت: فعالیت اصناف بعد از ساعت ۱۸ عصر ممنوع است، ولی در استان رعایت نمی‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی فوت معاون نفت و گاز ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر