کد خبر: 995612 A

استاندار کرمانشاه:

استاندار کرمانشاه گفت: وضعیت استان کرمانشاه به لحاظ آمار مبتلایان و روند افزایشی تعداد فوتی‌ها بسیارحاد و نگران کننده است و عبور از این بحران نیازمند مشارکت جدی مردم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست ستاد ملی کرونا اظهار داشت: وزارت بهداشت در نشست امروز ستاد ملی کرونا ، با توجه به شرایط موجود اعمال مجموعه‌ای گسترده از محدودیت‌های جدید را در قالب یک مصوبه پیشنهاد کرد که بر اساس این مصوبه محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای گروه‌های چهار گانه مشاغل بر اساس وضعیت نارنجی و یا قرمز بودن شهر‌ها اعمال می‌شود.

وی افزود: مقرر شد این مصوبه توسط سازمان امور استخدامی و قرارگاه مبارزه با کرونا بررسی و تا پنجشنبه نظر نهایی را اعلام کنند تا از شنبه در سراسر کشور اجرایی شود.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: ستاد استانی کرونا نیز روز پنجشنبه تشکیل جلسه می دهد که در این روز وضعیت شهرستان‌ها تعیین خواهد شد و بر اساس آن محدودیت‌ها اعمال می‌شود.

بازوند تصریح کرد: هم اکنون وضعیت استان کرمانشاه بسیار حاد است و به غیر از شهرستان دالاهو بقیه شهرستان‌ها در وضعیت قرمز و بحرانی به سر می‌برند.

وی هشدار داد: اگر مردم رعایت نکنند استان گرفتار یک بحران بسیار حاد خواهد شد و مجبوریم تعطیلی‌های گسترده‌ای را اعمال کنیم.

استاندار کرمانشاه افزود: روز گذشته در استان کرمانشاه ۱۹ نفر بر اثر کرونا جان باخته اند که یک آمار بی‌سابقه و وحشتناک است.

بازوند با بیان اینکه هنوز تعدادی از مردم پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند، گفت: عاجزانه از مردم خواهش می‌کنیم برای نجات جان عزیزانشان دستور العمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی اظهار داشت: در طول این یک هفته از طریق رسانه‌ها و صداوسیما در مورد ابعاد محدودیت‌های احتمالی هفته آینده و گروه‌های شغلی اطلاع رسانی بیشتری صورت می‌گیرد تا افراد از ممنوعیت‌هایی که متوجه رسته شغلی آنهاست، مطلع شوند.

استانداری بیماری کرونا ویروس پروتکل ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر