کد خبر: 995608 A

طی 72 ساعت گذشته ثبت شد؛

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان متوسط بارش ۷۲ ساعته استان را حدود ۶۷ میلیمتر عنوان کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی از اواسط هفته جاری و در روز سه شنبه شاهد ورود سامانه بارشی جدید خواهیم بود .

وی افزود : بیشترین بارش طی 72 ساعت گذشته از ساعت 18 عصر روز سه‌شنبه 20 آبانماه  لغایت 18 عصر روز جمعه  23 آبانماه مربوط به غرب ، شرق و مرکز استان بوده و تشریح کرد: در ایستگاه رضوانشهر با بارش ۱۷۷ میلیمتر با متوسط بلند مدت ۱۳ درصد و سپس  آب ویار پره سر با بارش ۱۲۱ میلیمتر با متوسط بلند مدت ۸ درصدی را شاهد بودیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان متوسط بارش ۷۲ ساعته استان را حدود ۶۷ میلیمتر عنوان و اظهار داشت: بارش‌ها در دشت و کوهپایه های غرب و شرق و مرکزاستان و ارتفاعات کرگانرود، دیلمان و رودبار شدت زیادی داشته و در برخی ارتفاعات بالای ۲۰۰۰ متر بارش‌ها بصورت برف بوده است. البته پیوسته نبودن ریزش‌ها باعث کاهش جریان برخی رودخانه‌های منتهی به این مناطق شده است .

 خرّمی در خصوص وضعیت سیلابی‌بودن رودخانه‌های استان اظهار داشت : در حال حاضر جریان رودخانه‌های مرکزی و شرق استان کاهش پیدا کرده و در غرب استان حجم آب رودخانه ها در حال پایین آمدن با شدت کمتری هستند و بارش ها نیز در کل استان کاهش و در برخی مناطق قطع شده است .

وی در پایان تاکید کرد : با توجه به پیش بینی و هشدار هواشناسی مبنی بر بارش های جوی از روز سه شنبه 27 آبان‌ماه تا پایان هفته جاری، به منظور جلوگیری از هرگونه حادثه و خسارت، اشخاص حقیقی و حقوقی موارد احتیاط و ایمنی را رعایت کرده و از ورود و استقرار در حریم و بستر رودخانه‌ها، کانال‌ها، و تأسیسات آبی استان اکیداً خودداری کنند.

استان گیلان هواشناسی بارش حجم آب منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر