کد خبر: 995525 A

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان زنجان، از اجرای بیش از ۶۰۰ برنامه به مناسبت هفته کتاب در استان زنجان خبر داد و گفت: در این هفته ۲ باب کتابخانه عمومی نیز افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان امیر علی نیک‌بخش، با اعلام این خبر،  با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «دانایی؛ مانایی» نامگذاری شده است.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان زنجان، با یادآوری اینکه شرایط اجرای برنامه های هفته کتاب به دلیل شیوع ویروس کرونا با سنوات گذشته متفاوت خواهد بود، ادامه داد: برنامه های این هفته با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و در فضای مجازی اجرا خواهد شد.

او از اجرای بیش از 600 برنامه در هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد و گفت: آئین تکریم مقام کتابدار به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی، دیدار کارکنان با نماینده ولی فقیه در استان زنجان، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری مسابقه کتابخوانی، اجرای پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی، برگزاری محافل ادبی از برنامه‌هایی است که طی هفته کتاب اجرایی می‌شود.

به گفته نیک بخش، جذب کتاب‌های اهدایی به کتابخانه‌ها، برگزاری مسابقات فرهنگی، بخشودگی جرائم دیرکرد کتاب‌های به امانت رفته، اجرای طرح عضویت رایگان در کتابخانه‌ها در روز 24 آبان‌ماه امسال، از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این هفته است.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان زنجان از افتتاح دو باب کتابخانه در هفته کتاب در زنجان خبر داد و گفت: در این هفته کتابخانه عمومی حسینی شهر زنجان و کتابخانه شهید کبودخانی به بهره برداری می رسد.

او از برگزاری نشست‌های ادبی مجازی با حضور شعرا و نویسندگان، برگزاری مسابقات قصه‌گویی و مسابقات کتابخوانی در این هفته خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر پنج باب کتابخانه نیز در دست ساخت است.

این مقام مسئول تعداد کتابخانه های عمومی استان زنجان را 98 باب کتابخانه اعلام کرد و گفت: از این تعداد 78 باب کتابخانه نهادی و 20 باب مشارکتی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با اشاره به اینکه زیربنای کتابخانه‌های استان در مدت زمان اعلام شده به 30 هزار و 504 متر مربع رسیده است، گفت: تعداد کتاب‌های موجود در کتابخانه‌ها نیز به یک میلیون و 362 هزار و 613 جلد رسیده است.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان زنجان/امیر علی نیک بخش/ کرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر