کد خبر: 995327 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اعلام کرد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: با صدور هنرکارت برای اعضای صندوق اعتباری هنر کمک هزینه بیکاری ایام کرونا برای هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران قزوینی واریز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد حسین اسماعیلی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: برای ثبت نام کنندگان هنرکارت در استان از سوی بانک عامل افتتاح حساب انجام شده و کمک هزینه ایام بیکاری کرونا به حساب آنها به صورت مرحله‌ای در حال واریز است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان افزود: هنرکارت، کارت هویتی اعضای صندوق اعتباری هنر محسوب می‌شود و از این پس خدمات صندوق در قالب این کارت که عضو شبکه بانکی کشور است به هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران عضو ارائه می‌شود.

اسماعیلی با اشاره به مشکلات جامعه فرهنگ و هنر کشور پس از شیوع کرونا گفت: با توجه به محدودیت فعالیت‌های مراکز فرهنگی و هنری با پیگیری‌های انجام شده در دولت، پرداخت کمک هزینه ایام بیکاری ناشی از شیوع ویروس کرونا به اعضای صندوق هنر در قالب هنرکارت محقق شد.

وی بیان کرد: بر این اساس، کمک هزینه معیشتی به حساب متصل به هنرکارت اهالی فرهنگ و هنر واریز می‌شود که تاکنون برای تعدادی از اعضا واریز شده است و برای بقیه نیز طی روزهای آتی واریز می‌شود.

این مسئول در خصوص دریافت هنرکارت، افزود: با همراهی بانک عامل، هنرکارت برای اعضای صندوق اعتباری هنر در استان صادر شده است و طی چند مرحله توزیع خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان ادامه داد: رایزنی با مجموعه‌ای از فروشگاه‌ها و مراکز فرهنگی و رفاهی برای ارائه خدمات به دارندگان هنرکارت در جریان است و متعاقباً اطلاعات تکمیلی در خصوص جزئیات دریافت این کارت از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی می‌شود.

بیکاری فرهنگ و ارشاد روزنامه هنر کمک هزینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر