کد خبر: 995176 A

معاون رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

معاون بهداشتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: علت احتمالی مسمومیت تعدادی از ساکنان روستا‌های بخش «آبش احمد» کلیبر استفاده از آب آلوده منبع مشترک است.

به گزارش ایلنا، دکتر عباسعلی درستی با اعلام این مطلب افزود: حال همه ساکنان این بخش خوب است و سرپایی درمان شده اند و مشکل خاصی ندارند.

وی با اشاره به اینکه ساکنان روستا‌هایی که مسموم شده بودند از آب منبع مشترک استفاده کرده اند، اظهار کرد: در سایر روستای همجوار که منبع آب آنها جدا بود، مسمومیتی گزارش نشده است.

معاون بهداشتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در روز اول گزارش مسمومیت در این منطقه، کلرسنجی نشان داد که میزان کلر باقیمانده در منبع آب مطلوب نبوده و درصد کلر پایین است و بعد از کلرزنی به حد کافی، دیگر مورد جدیدی از مسمومیت گزارش نشد.

دکتر درستی با تاکید بر اینکه اگر کلرسنجی به حدکافی باشد مشکلی هم پیش نمی‌آید، ادامه داد: هم اکنون کلرزنی انجام می‌شود و احتمال دارد اداره آب و فاضلاب روستایی هم در این مناطق در مقطع کوتاهی کلرزنی را در حد مطلوب انجام نداده باشد.

بیستم آبان ماه جاری ۲۰۰ نفر از مردم آبش‌احمد و روستا‌های اطراف آن با علائم سطحی شکم درد و استفراغ به شبکه بهداشت و درمان این شهرستان مراجعه کرده بودند.

انتهای پیام/
آب و فاضلاب رئیس دانشگاه علوم پزشکی شبکه بهداشت و درمان معاون روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر