کد خبر: 994794 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: چهار هزار میلیارد ریال در بخش کشاورزی شهرستان آبیک با هدف ایجاد مجموعه کشت و صنعت از سوی سرمایه‎گذار بخش خصوصی سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فاطمه خمسه در بازدید از روند اجرای پروژه گلخانه ای طرح دست اجرای کشت و صنعت عرفان سلامت در بخش بشاریات شهرستان آبیک اظهار کرد: فاز اول این طرح با هدف تولید سبزی و صیفی جات در زمینی به وسعت ۴۵ هکتار در دست اجراست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: برای ایجاد این طرح کشت و صنعت، ۱۳۵ هکتار از اراضی شهرستان آبیک در نظر گرفته شده است.

وی، جذب سرمایه گذاران را عاملی مهم برای تقویت کشاورزی دانست و گفت: جذب سرمایه گذار در زمینه کشت و صنعت ها و گلخانه ها از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین به شمار می رود.

این مسئول خاطرنشان کرد: گسترش کشت و صنعت ها می تواند به تقویت کشاورزی مدرن در استان و کشور کمک کند.

در این بازدید معاونان هماهنگی امور اقتصادی و  سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ، مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، فرماندار آبیک و مدیریت بانک کشاورزی شعب استان قزوین نیز حضور داشتند.

شهرستان آبیک  واقع در شرق استان قزوین دارای ۳۷ هزار هکتار اراضی زراعی و سه هزار و ۵۰۰ هکتار باغ است.

این شهرستان قطب تولید محصولات دامی در استان قزوین به شمار می رود و همچنین چندین شرکت بزرگ و مطرح کشت و صنعت در این شهرستان به فعالیت می پردازند.

انتهای پیام/
سازمان جهاد کشاورزی استان سرمایه سرمایه گذاری صنعت کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر