کد خبر: 994785 A

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده و برداشتن موانع موجود شهرک گلخانه‌ای در دشت پلنگ شهرستان دشتی این استان احداث می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بوشهر سعید زرین‌فر  ظهر امروز- پنجشنبه ۲۲ آبان ماه- در نشست توسعه گلخانه‌های شهرستان دشتی اظهار داشت: با احداث سد بزرگ دشت پلنگ مشکل تامین آب کشاورزی در این منطقه برطرف و زمینه برای توسعه کشاورزی فراهم خواهد شد.

وی تاکید کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای از مهمترین برنامه‌های دولت برای توسعه کشاورزی‌، اشتغال‌زایی و تامین مواد غذایی مردم است که با جدیت در این استان در دست اجراست.

زرین فر اضافه کرد: احداث شهرک گلخانه‌ای دشت پلنگ اشتغال زیادی در منطقه ایجاد می‌کند.

عبدالله نادری فرماندار دشتی گفت: هم اکنون ۹۸ هکتار گلخانه فعال و ۳۶ پروژه به مساحت ۵۲ هکتار در این شهرستان در دست اجراست که با تکمیل این پروژه‌ها سطح گلخانه‌های دشتی به ۱۵۰ هکتار افزایش می‌یابد.

او افزود: شهرستان دشتی قطب اول کشت گلخانه‌های استان بوشهر است و با توجه به ظرفیت منطقه دشت پلنگ شهرک گلخانه‌ای در این منطقه  ایجاد می‌شود.

وی به کمبود منابع آبی و بیلان منفی بیشتر دشت‌های آبی شهرستان دشتی اشاره کرد و ادامه داد: یکی از بهترین شیوه‌های صرفه جویی در مصرف آب و افزایش تولید در واحد سطح توسعه کشت گلخانه ای است که در اولویت اول برنامه‌های اجرایی این شهرستان قرار دارد.

نادری اضافه کرد : در حال حاضر دشت پلنگ دارای سه هزار هکتار اراضی مستعد برای کشاورزی است که این یک فرصت ارزشمند در جهت اشتغال و تولید می‌باشد.

فرماندار دشتی افزود: برای رفع مشکل آب کشاورزان این منطقه نیز در چند سال اخیر اقدامات خوبی انجام شده به طوری که سد قیز قلعه تکمیل و بهره برداری رسید و سد دشت پلنگ نیز عملیات آن آغاز شد.

نادری ادامه داد: محصولات این منطقه همواره از کیفیت بالایی برخوردار هستند و یکی از قطب‌های مرکبات استان به شمار می‌رود.

غلامجسین کرمی نماینده مردم دشتی و تنگستان هم در این نشست با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه تولید اظهار داشت: با توجه به هجمه‌های دشمنان در زمینه اقتصاد می‌طلبد اهتمام جدی به این بخش صورت بگیرد.

وی افزود: مجلس در راستای رفع مشکل مردم همراه دولت است و از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نمی ‌ورزد.

کرمی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت کشاورزی منطقه دشت پلنگ باید از ظرفیت در راستای اشتغال جوانان به نحو مطلوب استفاده کنیم.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: زیر ساخت‌های شهرک گلخانه‌ای دشت پلنگ بر طرف شود.

 

 

 

 

دشتی کشت گلخانه ای دشت پلن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر