کد خبر: 994718 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: سالانه حدود ۴۸۰ هزار تن از محصولات دامی تولیدی در استان قزوین مازاد نیاز است که به دیگر نقاط کشور از جمله پایتخت عرضه می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فاطمه خمسه اظهار کرد: قزوین استانی پیشرو و مطرح در تولید محصولات دامی به ویژه شیر و تخم مرغ به شمار می رود و بخش قابل توجهی از نیازهای کشور به این نوع محصولات را تامین می کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: براساس آخرین آمار سالانه ۵۴۰ تا ۵۵۰ هزار تن شیر در دامداری های قزوین به تولید می رسد که از این میزان ۴۰۰ هزار تن مازاد مصرف است و در دیگر استان ها عرضه می شود.

خمسه عنوان کرد: میزان تولید تخم مرغ در استان نیز سالانه بین ۶۰ تا ۶۵ هزار تن است که نیمی از این میزان مازاد مصرف استان بوده و به دیگر استان ها به ویژه تهران عرضه می شود.

او ادامه داد: میزان تولید گوشت قرمز در استان قزوین نیز سالانه ۲۷ هزار تن است که از این میزان ۱۲ هزار تن به دیگر استان ها ارسال می شود.

این مسئول بیان کرد: تولید گوشت مرغ در استان نیز سالانه بین ۶۰ تا ۶۵ هزار تن است که نیمی از این رقم مازاد مصرف استان بوده و به بازار سایر استان ها ارسال می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ÷با بیان اینکه هیچ کمبودی از حیث وجود محصولات دامی در سطح بازار استان قزوین وجود ندارد،افزود: با تامین نهاده های دامی و کمک به حل مشکلات واحدهای تولیدی، هیچ وقفه ای در تولید این محصولات در استان را شاهد نبوده ایم.

استان قزوین پایتخت سازمان جهاد کشاورزی استان گوشت استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر