کد خبر: 994658 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها از افزایش قیمت آب تصفیه توسط مغازه داران این شهرستان انتقاد کرد و گفت: هیچ گونه نظارتی بر بازار این شهرستان وجود ندارد و هرکسی هرچقدر دلش بخواهد قیمت اجناس را افزایش می دهد.

سعید سیلاوی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: در شهرستان هویزه فروش هر 20 لیتر آب تصفیه یک روزه از 1000 تومان به هزارو 500 تومان افزایش یافته است. اینکه از جایی دستور گرفته اند یا خودسرانه دست به چنین اقدامی زده اند باید حتما مورد بررسی قرار بگیرد.

او افزود: زمانی‌که از یکی از آنها پرسیدم مغازه دار دیگری هر بشکه را 1000 تومان می فروشد گفت ما همه با هم هماهنگ هستیم و از این مغازه دار که ارزان میفروشد حتما شکایت خواهیم کرد. نه تنها این مغازه داران بلکه بر تمامی بازار هویزه هیچ گونه نظارتی وجود ندارد و خودسرانه مدام در حال افزایش قیمت ها هستند.

سیلاوی ادامه داد: برای مان هنوز مشخص نشده است اتحادیه ای به اینها اجازه داده که قیمت ها را افزایش بدهند یا خودسرانه دست به چنین اقدامی زده اند. اکثر مردم این شهرستان فقیرند و توان خرید دستگاه آب شیرین کن را ندارند با این افزایش قیمت ها مجبورند آب شور و تصفیه نشده بخورند و به هزار نوع بیماری مبتلا شوند.

نماینده خوزستان در شورای عالی استان ها عنوان کرد: آب مصرفی شهرستان هویزه شور و قابل شرب نیست و اینکه عده ای سود جو با گران کردن فروش آب تصفیه که در طول شبانه روز مورد مصرف این مردم است را گران کنند به دور از انصاف است.

او گفت: وقتی در کشور فروش هر نوع اجناسی به حال خود رها شده و هر کسی هر کالایی را به دلخواه افزایش قیمت می دهد مردم از این وضعیت تاامید شده اند. هیچ نظارتی بر فروش بازاریان وجود ندارد.

سیلاوی افزود: از جمعیت 20 هزار نفری شهرستان هویزه 70 درصد مردم این شهرستان در زیر خط فقر زندگی می کنند و حتی توان خرید آب شرب تصفیفه شده را ندارد.

عضو شورای عالی استان ها بیان کرد: قرار بود از گتوند و از طرح انتقالی آب القدیر برای شهرستان هویزه منتقل کنند که تنها در حد یک حرف ماند و این آب منتقل نشد.

افزایش قیمت خط فقر آب شورای عالی استان ها افزایش قیمت ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر