کد خبر: 994626 A

معاون سیاسی استاندار سمنان :

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت : اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا به مراتب مهم‌تر از ابلاغ آن است و نظارت جدی و مستمر بر آنها ضروری است.

به گزارش ایلنا از سمنان، حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در نشست کمیته نظارت و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا استان سمنان با بیان اینکه هدف اصلی برای پیشگیری و کنترل و مقابله با بیماری، قطع زنجیره انتقال است، گفت : با توجه به اینکه ویروس مرتب در حال جابه جا شدن است اگر بتوانیم این زنجیره را متوقف کنیم مانع انتقال بیماری خواهیم شد.

او  افزود : مصوباتی که در سطح ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا تصویب می‌شود رویکردی جز قطع زنجیره انتقال ندارد.

خجسته پور با اشاره به اینکه مصوبات اجرایی به خصوص تعطیلی اصناف غیر ضروری از ساعت ۱۸ در چهار شهرستان استان سمنان اجرا شده گفت: انجام این طرح علی رغم اظهار نظرهای مختلف که برخی درباره آن داشته‌اند، می‌تواند مزیت‌هایی مانند جنبه‌های روانی و احساس خطر در بین مردم، جدی گرفتن کرونا و پیام جدی به جامعه داشته باشد و اینکه هشداری است برای آگاهی بیشتر مردم از وجود خطری جدی که جان انسان‌ها را به مخاطره می اندازد .

او با تاکید بر قطع زنجیره شیوع برای کاهش ابتلا به بیماری با بیان اینکه بسیاری از ارتباطات سنتی را باید در هم شکست، خاطر نشان‌کرد : نیازی به حضور در ادارات نیست و باید سامانه‌های اینترنتی، تلفنی و غیرحضوری تقویت شوند و از سوی دیگر مردم نباید این احساس را داشته باشند که عدم حضورشان در یک اداره به رسیدگی امورات‌شان ضربه می‌زند. ما اگر بتوانیم کاهش مراجعات مردمی را با کیفیت خدمت رسانی همراه کنیم قطعاً شاهد کاهش حضور مردم و در نتیجه قطع زنجیره انتقال بیماری خواهیم بود.

او یادآور شد: اگر مصوبات ستاد مقابله با کرونا اجرایی نشود ابتدا شاهد افزایش مبتلایان خواهیم بود و ثانیاً موجب بی اعتبار بودن تصمیمات می‌شود و نمی‌توان شرایط را کنترل کرد، از طرف دیگر کسانی که رعایت می‌کنند را نیز بی انگیزه خواهد کرد؛ لذا باید نظارت بر اجرای مصوبات حوزه کرونا استان سمنان به دقت انجام شود.

خجسته پور با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی حداقل دو مخاطب دارند گفت :نخست کارکنان و دوم خدمت گیرندگان و یا جامعه هدف که مدیران دستگاه‌های اجرایی درباره هر دو گروه ضمانت و وظیفه دارند و باید در امر رعایت قوانین و مصوبات مربوط به مقابله با بیماری اهتمام جدی ورزند .

 

معاون سیاسی استاندار سمنان مصوبات ستاد کرونا اعمال و ابلاغ مصوبات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر