کد خبر: 994529 A

با هوشیاری پلیس امنیت اقتصادی صورت گرفت؛

با هوشیاری و تلاش کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی استان یک فقره زمین خواری به مساحت یک هزار و 80 متر مربع از اراضی دولتی به مبلغ 10میلیارد ریال در جزیره هرمز شناسایی و کشف شد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، سردار غلامرضا جعفری گفت: مأموران اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی استان در اجرای طرح سراسری مبارزه با زمین خواری و با هدف رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی با گسترش اقدامات اطلاعاتی یک فقره تصرف اراضی ملی توسط شخصی در جزیره هرمز را شناسایی و پیگیری موضوع را بصورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی افزود : مأموران با هماهنگی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس با توجه به موقعیت سوق الجیشی، گردشگری بودن منطقه و حساسیت موضوع ضمن تشکیل جلسه با نهادها و ادارات دولتی متولی نگهداری اراضی ملی متهم را به پلیس امنیت اقتصادی احضار کردند.

سردار جعفری اظهار کرد: پس از بررسی‌های دقیق صورت گرفته توسط کارشناسان مشخص شد فردی سودجو اقدام به تصرف غیرقانونی یک هزار و 80 متر مربع از اراضی دولتی واقع در جزیره هرمز کرده که وی هیچگونه اسناد و مدارکی دال برمالکیت ارائه نکرد که با توجه به مستندات و مدارک جمع آوری شده به بزه انتسابی اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان ارزش زمین های تصرف شده در این پرونده را 10 میلیارد ریال عنوان کرده و بیان داشت: متهم با تشکیل پرونده قضائی جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد. 

کشف پوشاک قاچاق در شهرستان بندر عباس 

فرمانده انتظامی شهرستان بندر عباس از کشف 350عدد پوشاک زمستانی قاچاق به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد. 

 سرهنگ تیمور دولتیاری گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا، ماموران یگان امداد این شهرستان در حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو پژو مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو 350 عدد پوشاک زمستانی قاچاق کشف کردند.

وی با اشاره به اینکه ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان مربوطه یک میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است، گفت: در این رابطه یک متهم دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.

دادسرا زمین گردشگری مبارزه با قاچاق کالا امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر