کد خبر: 994512 A

حبیبی مطرح کرد:

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان قزوین گفت: ۱۰۰ هزار ماسک رایگان در قالب پویش احسان سلامت در استان قزوین توزیع می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، جواد حبیبی با اشاره به برگزاری مرحله نخست پویش احسان سلامت در استان، اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از افراد نیازمند جامعه توانایی تهیه ماسک و مواد ضد عفونی‌کننده را ندارند که همین امر، باعث رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و افزایش شیوع بیماری کرونا می‌شود.

وی افزود: در همین راستا ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان قزوین اقدام به خریداری ۱۰۰ هزار ماسک و ۲۰ هزار ژل ضدعفونی کننده کرده و به دنبال توزیع آن در مناطق پرخطر و محروم شهرستان‌های استان قزوین است.

این مسئول با بیان اینکه این ستاد در مرحله نخست پویش احسان سلامت ۲۰ هزار بسته بهداشتی شامل پنج عدد ماسک و یک ژل ضدعفونی کننده توزیع می‌کند، گفت: تمامی این بسته‌ها در مناطقی توزیع می‌شود که تهیه اقلام بهداشتی در اولویت زندگی مردم آن منطقه قرار ندارد.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان قزوین اضافه کرد: این ستاد برای مرحله دوم این پویش هم ۲۰ هزار بسته بهداشتی را پیش بینی کرده است که امیدواریم بتوانیم این بسته‌ها را هم به زودی تامین کنیم.

حبیبی اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای تامین اقلام بهداشتی، سامانه‌ای را با آدرس hastinja.ir راه اندازی کرده است که مردم می‌توانند با مراجعه به این سامانه، ماسک و ژل ضدعفونی کننده را با قیمت پایین‌تر از قیمت‌های مصوب تهیه کنند.

وی افزود: مردم در این سایت می‌توانند به ازای وارد کردن هر کد ملی هر ۲ ماه یکبار ۵۰ عدد ماسک و به تعداد دلخواه ژل ضدعفونی کننده تهیه کنند که اقدامی بسیار موثر در زمینه تثبیت قیمت ماسک در بازار و تامین اقلام بهداشتی به حساب می‌آید.

این مسئول گفت: این اقلام بهداشتی با پست رایگان یا به وسیله مراکز شهرستانی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان قزوین با توجه به شیوع بیماری کرونا تاکنون اقدامات زیادی را در تامین اقلام معیشتی و بهداشتی انجام داده است.

استان قزوین جامعه حضرت امام سلامت ماسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر