کد خبر: 994412 A

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه :

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه از پیشی گرفتن سرانه فضای آموزشی مدارس استان از میانگین کشوری، سه سال پس از زلزله بزرگ این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ازکرمانشاه؛ مرزبان نظری مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه در سومین سالگرد زلزله  ۳ و هفت ریشتری آبان سال ۱۳۹۶ کرمانشاه گفت : در پی دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل تهدید زلزله به فرصت، با مشارکت خیرین و کمک دولت تلاش کردیم تا زلزله را به یک فرصت برای ساخت و ساز فضا‌های آموزشی در استان تبدیل کنیم که در این راستا تا حدود زیادی موفق هم شدیم.

او با بیان اینکه در سومین سالگرد زلزله بزرگ استان کرمانشاه میانگین سرانه فضای آموزشی این استان از میانگین کشوری پیشی گرفته، گفت : در حالی که سرانه فضای آموزشی برای هر نفر در کشور ۵.۲۱ مترمربع است، این عدد هم اکنون در استان کرمانشاه به ۶.۴۱ مترمربع رسیده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه با اشاره به افزایش سرانه فضای آموزشی استان پس از زلزله، افزود: میانگین سرانه فضای آموزشی استان کرمانشاه تا قبل از وقوع زلزله ۵.۷ مترمربع بود که پس از بازسازی مدارس مناطق زلزله زده این عدد هم اکنون با افزایش ۷۱ صدم مترمربعی به ۶.۴۱ مترمربع افزایش یافته است.

نظری ادامه داد: در حالی که ۷۸ مدرسه استان کرمانشاه در زلزله آسیب دیده بودند، با تلاش‌های مجموعه نوسازی مدارس استان و همت خیرین تاکنون تعداد ۲۶۲ پروژه با ۱۰۶۵ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان در این استان ساخته شده است.

نظری با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز پس از زلزله بزرگ استان در سه سال گذشته پا به پای دولت در عرصه مدرسه سازی نقش آفرینی کردند، گفت: از مجموع اعتباری که برای ساخت کلاس‌های درس در این سه سال در استان هزینه شده ۱۳۸ میلیارد تومان آن را خیرین متقبل شده‌اند که عدد بزرگی است ومابقی اعتبارات که ۱۶۳ میلیارد تومان است هم توسط دولت پرداخت شده است.

 

مدارس فضای آموزشی نوسازی وتجهیزات مدارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر