کد خبر: 994410 A

مدیر کل بیمه سلامت به ایلنا خبر داد:

مدیرکل بیمه سلامت استان سیستان وبلوچستان گفت: دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان در دوره شیوع ویروس کرونا بدون الزام به ارزیابی وسع، در اختیار مشمولین قرار می گیرد.

 عباسی در گفت و گو با ایلنا اظهار داشت: متقاضیان پوشش بیمه رایگان اعم از صدور اولیه یا تمدید دفترچه بیمه سلامت، در صورتی که در شهرها سکونت داشته باشند بدون درخواست ارزیابی وسع، از پوشش بیمه پایه سلامت رایگان با اعتبار شش ماهه بهره‌مند می‌شوند. این گروه از بیمه شدگان می توانند از امکانات و خدمات درمانی بخش دولتی استفاده کنند‌.

مدیرکل بیمه سلامت استان افزود: روستاییان ،در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر می توانند تا پایان سال جاری بدون ارزیابی وسع پوشش بیمه روستایی رایگان با اعتبار شش ماهه را دریافت و یا پوشش فعلی خود را در صورت اتمام اعتبار تمدید کنند‌.

او خاطرنشان کرد: خانواده‌هایی که متقاضی پوشش بیمه ایرانیان به منظور استفاده از خدمات بخش خصوصی هستند می‌توانند بر اساس خود اظهاری و پرداخت حق بیمه کامل و یا با درخواست ارزیابی وسع  بر اساس نتیجه آن (پرداخت ۵۰ یا ۱۰۰ درصد حق بیمه ) با رعایت ضوابط مربوط به دوره انتظار، دفترچه بیمه ایرانیان دریافت کنند. این افراد پس از اعلام نتیجه ارزیابی وسع اعتراض به نتیجه اعلامی را ندارند.

مدیر کل بیمه سلامت استان تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا متقاضیان پوشش بیمه می‌توانند با مراجعه به پنل isc درخواست خود را در سامانه ثبت و پس از انتخاب به دفاترپیشخوان دولت طرف قرارداد سطح استان مراجعه و دفترچه بیمه خانواده خود را دریافت کنند.

 

بخش خصوصی خانواده سلامت سیستان و بلوچستان بخش دولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر